Klaipėdos policininkai su žodynėlių pagalba bendrauti nemoka

Klaipėdos policininkams išdalinti miesto žemėlapiai, gidai ir anglų-lietuvių kalbų žodynėliai ne itin padėjo užmegzti ryšį su turistais.
Užsienyje įprasta, kad gatvėse patruliuojantys policijos pareigūnai ne tik užtikrina saugumą, bet ir suteikia reikiamą informaciją miesto svečiams.
Vadovaudamiesi šia praktika, Klaipėdos turizmo ir kultūros informacijos centras ir Vyriausias policijos komisariatas gegužės pradžioje pasirašė bendradarbiavimo sutartį, pagal kurią visiems uostamiesčio policijos komisariatams išdalinta daugiau kaip 200 Klaipėdos žemėlapių, šiek šiek tiek mažiau gidų bei apie 30 mažų anglų-lietuvių kalbų žodynėlių, kad policijos patruliai susišnekėtų su turistais ir padėtų jiems susiorientuoti.
Klaipėdos turizmo ir kultūros informacijos centro direktorė Romena Savickienė džiaugėsi šia akcija.
„Nors mūsų centras dirba septynias dienas per savaitę, tačiau naktimis nedirbame. Tamsiu paros metu į miestą atvykusiam svečiui patikimiausiu pagalbininku gali tapti policininkas. Klaipėda – pirmasis miestas Lietuvoje, kuriame policininkai aprūpinti žemėlapiais ir žodynėliais. Kiek man teko bendrauti su pareigūnais, sakė, jog turistai kreipiasi į juos pagalbos“, – pasakojo R. Savickienė. Tačiau per tris mėnesius policininkai išdalino vos daugiau nei pusę žemėlapių miesto svečiams. Patrulių rinktinės vadas Igoris Lapinšas sakė, kad turistai nedažnai klausia policininkų informacijos.
„Pasitaiko, kad klausia apie viešbučius, perkėlas. Jei netoliese būna automobilis, duodame žemėlapius, nes patruliai su savimi tų žemėlapių nesinešioja, laikome automobiliuose. O kur turėtume nešioti – vidinėse kišenėse? Kaip jie atrodytų? O pagrindinė policininkų, kaip ir kitų žmonių, problema – kalbos barjeras. Pabandykite pati pabendrauti su žodynėlio pagalba“, – replikavo I. Lapinšas.

Jurga Petronytė

„Vakarų ekspresas“,

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Lietuvoje su žyma , .

1 atsiliepimas į "Klaipėdos policininkai su žodynėlių pagalba bendrauti nemoka"

  1. dipsis

    cia kazkokia nesamone!!! 😡 😕 😐

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.