Prasidėjo pagarsėjusio reketininko teismas

Panevėžietis Saulius Bironas, pravarde Siūlas, laikomas vienu pirmųjų Panevėžio reketininkų, vakar sėdo į teisiamųjų suolą. Jo baudžiamąją bylą pradėjo nagrinėti Vilniaus apygardos teismas. Panevėžietis kaltinamas stambaus masto reketu. Bylą numatyta nagrinėti tris dienas iš eilės.

Pirmajame šios bylos posėdyje, PB žiniomis, buvo apklausta pora nukentėjusių Panevėžio verslininkų ir liudytojai. Šiandien ir rytoj numatyta tęsti bylos nagrinėjimą.
Nukentėję Panevėžio verslininkai patyrė kelių dešimčių tūkstančių litų nuostolį.

Įtartas dėl stambaus reketo

Kaip PB rašė, S.Bironas (g. 1968 m.) buvo sulaikytas šių metų sausio 25-ąją Panevėžyje. Jį sulaikė Panevėžio miesto vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos Organizuotų nusikaltimų tyrimo tarnybos (ONTT) pareigūnai.
Gerai Panevėžio policijai žinomam S.Bironui buvo pareikšti įtarimai dėl turto prievartavimo stambiu mastu. Panevėžio apylinkės teismas rado pagrindo leisti suimti S.Bironą vienam mėnesiui. Tuomet pareigūnai jau buvo pradėję rinkti įkalčius, kad nuo reketininko vizitų kentėjo vienas Panevėžio verslininkas. Vėliau byloje atsirado dar vienas nukentėjęs asmuo.

Neoficialiais duomenimis, iš verslininkų prievartauto turto vertė siekia keliasdešimt tūkstančių litų. Nukentėjusieji pradėti reketuoti 2001 metais. Duoklės buvo reikalauta ne vieną kartą.

Baudžiamasis kodeksas už turto prievartavimą stambiu mastu numato bausmę – laisvės atėmimą nuo trejų iki dešimties metų.

Reketavo turgaus prekeivius

Prieš dešimtmetį S.Bironas garsėjo Panevėžyje kaip turgaus prekeivių siaubas. Pareigūnų duomenimis, Siūlas buvo subūręs grupuotę, kurios nariai rinkdavo duokles iš turgaus prekiautojų.

1995 metais prokurorams pavyko į teismo suolą pasodinti šešis panevėžiečius: S.Bironą, S.Leonavičių, S.Butkevičių ir kitus. Jiems buvo pareikšti kaltinimai dėl priklausymo nusikalstamam susivienijimui, turto prievartavimo ir kitų nusikaltimų. S.Bironas buvo apkaltintas organizavęs gaują ir jai vadovęs.

Šaltinių teigimu, „Siūlinių“ egzistavimo prokurorams nepavyko įrodyti, nors vienas grupuotės narys ir sutiko liudyti prieš savo bendrus. Nepaisant to, kai kurie teisiamieji sulaukė bausmių už reketą.

Suimtieji nusipirko iškylą

Uždarytas į Lukiškių kalėjimą S.Bironas dienas leido nenuobodžiai. Panevėžietis buvo paminėtas viename skandale, kuris iškilo į viešumą. Kaip teigiama, S.Bironui ir dar keliems suimtiesiems pavyko papirkti pareigūnus ir šie juos buvo nuvežę į iškylą prie Vilniaus.

S.Bironas anksčiau ne kartą buvo teistas dėl turto prievartavimo. Prieš kelerius metus persikėlęs gyventi į Vilnių, jis ir po to buvo įtariamas ryšiais su Panevėžio nusikaltėliais.

2000 metais Panevėžio apylinkės teismas pagal Organizuoto nusikalstamumo užkardymo įstatymą S.Bironui buvo skyręs įpareigojimus nesusitikinėti su septyniolika asmenų, nesilankyti beveik visose miesto kavinėse.

Jonas Kazakaitis

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Justicija su žyma , , , , , , , , . Įrašykite į adresyną nuolatinę nuorodą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.