Per bombos sprogimą Turkijos sostinėje žuvo šeši ir buvo sužeista 80 žmonių

Turkijos sostinės Ankaros širdyje, prie populiaraus parduotuvių rajono antradienį nugriaudėjo galingas sprogimas, per kurį žuvo šeši žmonės, o dar 80 žmonių buvo sužeisti, pranešė pareigūnai.

Manoma, kad tai didžiausias pastarąjį dešimtmetį išpuolis netoli Turkijos valdžios centro, kuriame įsikūrę prezidentūra, vyriausybė ir įtakingos ginkluotosios pajėgos.

„Matėme baisų, negailestingą teroro išpuolį aktyviausiu Ankaros laiku“, – bombos sprogimo vietoje istoriniame miesto rajone žurnalistams sakė premjeras Recepas Tayyipas Erdoganas (Redžepas Tajipas Erdohanas).

Atsakomybės už šį išpuolį kol kas niekas neprisiėmė, bet vienas saugumo šaltinis sakė, kad visų akys nukrypo į kurdų separatistų sukilėlius šalies pietryčiuose, o Turkijos Generalinio štabo viršininkas išreiškė nuogąstavimus dėl panašių sprogimų kituose didžiuosiuose miestuose.

Analitikai sako, kad antradienio sprogimas Ankaroje tikrai padidins įtampą prieš liepą įvyksiančius visuotinius rinkimus, per kuriuos varžysis Turkijos pasaulietininkų elitas, islamiškas šaknis turinti valdančioji Teisingumo ir plėtros partija (AK) ir kurdų grupės, kurios kaltina R.T.Erdogano vyriausybę jų kandidatų nušalinimu.

R.T.Erdoganas sakė, kad per sprogimą, kuris nugriaudėjo piko valandą, žuvo keturi turkai ir vienas pakistanietis. Valstybinė Anatolijos naujienų agentūra vėliau pranešė, kad šeštas žmogus mirė ligoninėje ir kad tarp sužeistųjų yra šeši pakistaniečiai.

Agentūra taip pat citavo užsienio reikalų ministrą Abdullah Gulą (Abdulą Giulą), sakiusį, kad tarp žuvusiųjų pakistaniečių nėra.

Turkijos televizijos „CNN Turk“ ir NTV pranešė, kad policija aiškinasi, ar tai buvo mirtininko išpuolis. Pagal kitą versiją, bomba buvo palikta pakete prie autobusų stotelės.

Vienas saugumo šaltinis, kuris nenorėjo, kad būtų skelbiama jo pavardė, sakė, jog vyriausybė įtaria Kurdistano darbininkų partiją (PKK), kuri vykdo ginkluotą kovą už didesnes teises kurdams, nes kai kurie požymiai buvo būdingi kurdų sukilėlių išpuoliams.

Policijos pareigūnai įvykio vietoje sakė, kad tikriausiai sprogo plastikiniai sprogmenys A-4, kuriuos dažnai naudoja už įstatymo ribų paskelbta PKK.

Policija dėl antradienio sprogimo sulaikė septynis žmones, pranešė NTV.

„Tai organizuotos teroristų grupuotės (įvykdytas) sprogimas, – apžiūrėjęs įvykio vietą sakė Generalinio štabo viršininkas Yasaras Buyukanitas (Jašaras Biujukanitas). – Dabar to galima tikėtis bet kuriame dideliame mieste“.

PKK gegužės 18 dieną užbaigė vienašališką ugnies nutraukimą, ir saugumo ekspertai prognozavo, kad dėl to padaugės išpuolių.

PKK sprogdinimų, grobimų ir ginkluotų išpuolių kampaniją vykdo nuo 1984 metų, kovodama už kurdų valstybę. Ankara šią partiją kaltina dėl daugiau kaip 30 tūkst. žmonių žūties.

Anksčiau Turkijoje bombas yra sprogdinę kurdų separatistai, kairiųjų kovotojai ir islamistai.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Pasaulyje su žyma , , , , , , , , , . Įrašykite į adresyną nuolatinę nuorodą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.