Lietuvos tekstilininkių sėkmė Lodzėje

2007 m. gegužės 21 d. Lodzėje buvo atidaryta XII tarptautinė tekstilės trienalė. Tai viena didžiausių tekstilės meno parodų pasaulyje. Šiemet joje dalyvauja per 300 menininkų iš daugiau nei 50-ies pasaulio šalių. Iš Lietuvos savo darbus pristatė menininkės, Vilniaus dailės akademijos dėstytojos: Vita Gelūnienė ir Loreta Švaikauskienė.
Lodzės trienalė yra konkursinis renginys. Darbus prieš parodos atidarymą vertina tarptautinė žiūri. Todėl ypatingai džiugu, jog ir šį kartą Lietuvos menininkės Loretos Švaikauskienės kūrinys ,, Pagunda” buvo žiuri komisijos pastebėtas ir įvertintas net dviem prizais: specialiuoju žiuri prizu bei Lodzės centrinio tekstilės muziejaus medaliu.
Šį pasaulinio masto tekstilės meno renginį lydi daugybė kitų specialiai rengiamų tekstilės meno parodų, ne tik kituose Lenkijos miestuose, bet ir kaimyninėse šalyse. Šia proga gegužės 24 d. Lietuvos centre prie Lietuvos ambasados Varšuvoje bus atidaryta Vilniaus dailės akademijos Tekstilės katedros parengta paroda ,,Šiuolaikinė Lietuvos tekstilė”. Šioje parodoje bus pristatyta per 20 Lietuvos tekstilininkų sukurtų darbų.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Kultūra su žyma , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.