„flyLAL – Lithuanian Airlines“ diegia e-bilieto sistemą

Tarptautinės aviacijos transporto asociacijos iniciatyva popierinius aviakompanijų bilietus elektroniniai visiškai pakeisti turi iki 2008 m. sausio 1 d. Pasirašiusi sutartį su technologinių sprendimų kompanija „Amadeus“, aviakompanija „flyLAL – Lithuanian Airlines“ pradėjo diegti jų sukurtą bilietų platinimo platformą.

„Įdiegus šią platformą tiek pati aviakompanija, tiek kelionių agentūros galės pardavinėti e-bilietus į tiesioginius „flyLAL – Lithuanian Airlines“ skrydžius. Tačiau praktiniam e-bilieto naudojimui dar būtina įdiegti techninius e-bilieto perdavimo ir apdorojimo ryšius su antžeminio aptarnavimo sistemomis, taip pat su kitomis aviakompanijomis“, – sako „flyLAL – Lithuanian Airlines“ vadovas Saulius Stasiūnas.

Bilietų platinimo platformą planuojama įdiegti iki šių metų rugsėjo. Užbaigti elektroninių bilietų pardavimo sistemos pritaikymą aviakompanija yra numačiusi antrąjį šių metų pusmetį. Pasak S.Stasiūno, neretai žmonės painioja e-bilietą su bilietų prekyba internetu, tačiau bilieto forma ir pardavimo būdas yra nesulyginami dalykai. „Bilietas bet kokia forma yra apskaitos dokumentas tarp paslaugos pardavėjo ir paslaugos teikėjo. Elektroninio bilieto kelias yra identiškas kaip ir popierinio, tik informacijos nešėjas yra ne popierius, o tarp pardavėjo ir vežėjo perduodamas elektroninis įrašas“, – teigia aviakompanijos vadovas.

Anot „flyLAL – Lithuanian Airlines“ atstovo, įdiegus e-bilieto sistemą, naudą pajaus tiek keleiviai, tiek kelionių agentūros, tiek pati aviakompanija.

„Keleiviui, įsigijusiam elektroninį bilietą internetu arba telefonu, į skrydį pakaks atsinešti asmens dokumentą. Nebelieka rizikos, kad keleivis pames bilietą, be to, esant reikalui, gerokai paprasčiau ir greičiau bus galima bilietą pasikeisti“, – teigia aviakompanijos vadovas.

Anot jo, naudojant e-bilieto sistemą, bilieto gamybos, saugojimo, persiuntimo, apskaitos ir apdorojimo kaštai aviakompanijai vidutiniškai sumažėja nuo 10 iki 1 dolerio.

Šiuo metu elektroninių bilietų sistemas jau yra įdiegusios maždaug 65 proc. pasaulio aviakompanijų (JAV – virš 90 proc., Europoje – apie 82 proc.).

Tikimasi, jog įdiegus naująją bilietų sistemą ir Lietuvoje, populiaresnis taps bilietų įsigijimas internetu.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Transportas su žyma , , , , . Įrašykite į adresyną nuolatinę nuorodą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.