Iniciatyvos atstatydinti parlamento vadovą – žlugusios

Dar nė nesuskaičiavus balsavimo dėl nepasitikėjimo Seimo pirmininku Viktoru Muntianu biuletenių tapo akivaizdu, jog tokios iniciatyvos žlugo.

Balsuojant dėl nepasitikėjimo V.Muntianu savo biuletenius į urną įmetė mažiau nei 60 parlamentarų, tuo tarpu norint atstatydinti Seimo pirmininką reikia ne mažiau kaip pusės – 71 iš 141 – parlamentarų balsų.

Balsavime nedalyvavo valdančiosios frakcijos.

Balsavimą dėl nepasitikėjimo inicijavo opozicinė Liberalų sąjūdžio frakcija, Seimo pirmininką kaltindama nesugebėjimu organizuoti parlamento darbo.

Parašus dėl nepasitikėjimo V.Muntianu, kaltindami jį nesugebėjimu organizuoti parlamento darbo, liberalai surinko po to, kai beveik prieš du mėnesius nepavykus patvirtinti darbotvarkės, nevyko posėdis ir pusę dienos Seimo posėdžių salėje tvyrojo chaosas.

Seimo liberalai, sukėlę vėją dėl Seime kilusios suirutės ir surinkę parašus, neskubėjo jų pateikti Seimo pirmininko pirmajam pavaduotojui, o daugiau nei mėnesį pralaikė „stalčiuje”, tuo susilaukdami kritikos iš valdančiųjų.

Seimo pirmininkui tai buvo jau ne pirmas pasitikėjimo kredito pasitikrinimas parlamente.

Anksčiau jau buvo balsuojama dėl nepasitikėjimo V.Muntianu, kuris kaltintas kišimusi į teismų veiklą, kadangi kvestionavo kelis teismų sprendimus konkrečiose bylose, tačiau tuomet tokia iniciatyva žlugo.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Politika.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.