„M.K.Čiurlionis ir pasaulis” Druskininkuose

Gražią saulėtą dieną Druskininkams žadėjo rugpjūčio 2-osios rytas. Jau 10 val. druskininkiečių ir Druskininkų svečių buvo gausiai užpildytas M.K.Čiurlionio memorialinio muziejaus obelų sodelis: čia buvo duotas tarptautinio menų festivalio „Druskininkų vasara su M.K.Čiurlioniu” M.K.Čiurlionio studijų savaitės konferencijos „M.K.Čiurlionis ir pasaulis” startas. Iškilmes pradėjo Lietuvos muzikų rėmimo fondo direktorė Liucija Stulgienė, pasidžiaugusi vis gražėjančiais Druskininkais ir jo sumaniais žmonėmis, priminusi svarbiausius M.K.Čiurlionio studijų savaitės įvykius, į ją atvykusius ir atvykstančius svečius iš Lietuvos ir užsienio šalių. Tarp jų – M.K.Čiurlionio Druskininkų oru jau kvėpuoja Sankt Peterburgo M.K.Čiurlionio fondo prezidentas Jurij Šeniavskij, menotyrininkai Leonid Fleiderman, Andrej Bandura iš Maskvos, Radoslaw Okulicz-Kozaryn, Anna Baranowa iš Lenkijos, Alexander Panizza ir Cintia Cristia iš Argentinos Tomona Miyazaki iš Japonijos, laukiama atvykstant George Kennaway iš Didžiosios Britanijos& Po to kalbėjo tarptautinio menų festivalio „Druskininkų vasara su M.K.Čiurlioniu” garbės pirmininkas, Druskininkų meras Ričardas Malinauskas, Lietuvos Respublikos Seimo narys, Užsienio reikalų komiteto pirmininkas profesorius Justinas Karosas, o svečias iš Sankt Peterburgo J.Šeniavskij perdavė dokumentą, kuris įteisino, kad atrasta planeta pavadinta M.K.Čiurlionio vardu. Susirinkę klausytojai nuoširdžiai įvertino tarptautinio M.K.Čiurlionio pianistų ir vargonininkų konkurso laureatės Sonatos Alšauskaitės atliktus M.K.Čiurlionio ir F.Chopino kūrinius.
M.K.Čiurlionio studijų savaitės konferencija „M.K.Čiurlionis ir pasaulis” vyko jaukioje Lietuvos banko poilsio namų salėje. Išsamų iliustruotą pranešimą „Čiurlionio miesto kultūros gyvenimo pulsas” pateikė Druskininkų vicemerė Kristina Miškinienė. Apie Senosios Varėnos dvasinės kultūros židinį kalbėjo Gražina Jaronienė iš Senosios Varėnos. Ji daug dėmesio skyrė M.K.Čiurlionio vaikystės, praleistos Senojoje Varėnoje, laikotarpiui. Svečias iš Maskvos Andrej Bandura savo pranešime „M.K.Čiurlionis ir A.Skriabinas: muzikinė spalva ir spalvų muzika” pateikė įdomių paralelių, kurios l;eido pažvelgti į A.Skriabino ir M.K.Čiurlionio kūrybinius ieškojimus. Radoslaw Okulicz-Kozaryn iš Poznanės tęsė prieš čia skaitytą pranešimą apie „Pilkąją valandą”, o muzikologas Edmundas Gedgaudas į gvildentų temų ratą įvedė dailininką Liudą Truikį, jo kūrybinius ieškojimus. Taip pat su A.Bandura buvo ilgokai diskutuota dėl A.Skriabino „Prometėjaus” spalvinio įprasminimo.
Visą vakarą „Dainavos” centre savo audiovizualinius darbus M.K.Čiurlionio tema demonstravo kompozitorius, Kauno Technologijos universiteto profesorius Giedrius Kuprevičius ir jo jaunieji kolegos bei ugdytiniai, tarp kurių ypatingas dėmesys buvo atkreiptas į Mantauto Krukausko ieškojimus.
Rugpjūčio 3-ioji – eilinė, įtempta M.K.Čiurlionio studijų savaitės ir Smuiko muzikos šventės diena. Savo pranešimus skaitys Jurij Šeniavskij, Leonid Fleiderman iš Rusijos, Anna Baranova iš Lenkijos, vilniečiai Rimantas Janeliauskas, Nemira Pipikaitė, Rita Aleknaitė-Bieliauskienė, Rita Nomicaitė, 17 valandą M.K.Čiurlionio memorialiniame muziejuje su M.K.Čiurlioniu „bendraus” pianistas Alexander Panizza ir muzikologė Cintia Cristia iš Argentinos, o vakare, 20 val., „Lietuvos” sanatorijos salėje koncertą surengs operos solistas profesorius Eduardas Kaniava (baritonas), Vida Taurinskaitė (sopranas), Barbora Abramavičiūtė (aktorė) ir Audronė Juozauskaitė (fortepijonas).

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Kultūra su žyma , , , , , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.