Dažnam sumaniusiam atlikti kapitalinį remontą kyla klausimas: ką daryti su lubomis? Nudažyti, apklijuoti plytelėmis, tapetais? Įrengti kabamąsias? O gal įtempiamąsias?
Nesvarbu, naujas būstas ar senas, remontuodami jį gyventojai neretai susiduria su nelygių lubų problema. Skirtingai nei sienų ar grindų, jų nepaslėpsi po gobelenais, tapetais, kilimais. Net tobulai apgalvotą interjerą nekokybiškai apdailintos lubos akimirksniu pavers neskoningu, apšviesti dienos ar dirbtinės šviesos trūkumai badyte badys akis ir šeimininkams, ir svečiams.
Ką daryti, jei nelygumų neįmanoma nei išbaltinti, nei uždažyti? Specialistai žino ne vieną būdą, kaip lubas paversti stilingu bei madingu interjero akcentu.
Nuo ko pradėti?
Prieš renkantis dangą, specialistai pataria gerai apžiūrėti lubas. Ar paviršiaus nelygumai labai dideli, lubos aukštos ar žemos – jeigu jūsų netenkina jų aukštis, reikės ir jį koreguoti.
Derėtų pagalvoti apie galimybę instaliuoti techninę įrangą, vėdinimo, kondicionavimo sistemą, pakoreguoti apšvietimą.
Renkantis medžiagas luboms apdailinti, svarbu atsižvelgti į tokias jų savybes kaip garso sugeriamumas bei nepralaidumas, atsparumas drėgmei, karščiui, priešgaisrines savybes. Žinoma, svarbu ir dangos ilgalaikiškumas, galimybė ją atnaujinti, keisti, montavimo sudėtingumas.
Plytelės, plokštės
Vienas nesudėtingiausių, palyginti nebrangus ir populiarus būdas paslėpti nedidelius lubų defektus – jų maskavimas plytelėmis, polistireno plokštėmis ar tapetais.
Lengvas luboms klijuoti skirtas plyteles, plokštes iš putų polistireno nesudėtinga pjaustyti, todėl jas galima klijuoti kambariuose su netaisyklingos formos kampais. Putų polistirenas turi vieną geriausių garso bei šilumos izoliacinių savybių.
Darbas ne itin sudėtingas, todėl nagingesnieji kartais plyteles ar plokštes klijuoja patys. Vienintelis trūkumas, pastaruoju metu kiek sumažinęs tokios lubų dangos paklausą, yra tai, kad suklijuotos plytelės bei plokštės nesudaro vientiso vaizdo, nesukelia tobulo lygumo pojūčio.
Tapetai
Atsiradę dažomieji stiklo pluošto tapetai sukėlė nemenką būstą atnaujinančių gyventojų susidomėjimą. Šiuo būdu ne vienas mielai taiso nelygias lubas palikusių darbininkų broką. Tokie tapetai itin tinka kambariams su neaukštomis lubos.
Stiklo pluošto tapetai atsparūs drėgmei, ilgalaikiai – pardavėjų teigimu, jie gali laikyti ir porą dešimtmečių. Tokius tapetus galima dažyti maždaug 10-15 kartų, ateityje bus lengva atnaujinti interjerą, todėl ne vienus metus džiaugsitės kokybiška ir ne itin brangia lubų danga. Stiklo pluošto tapetus lengva klijuoti, darbas nesudėtingas.
Vienintelis dažomųjų stiklo pluošto tapetų trūkumas – jais išklijavę lubas jose negalėsite įrengti papildomų šviestuvų, eksperimentuoti su apšvietimu. Tokie tapetai negali maskuoti elektros laidų.
Kabamosios lubos
Kabamųjų lubų konstrukcijos ne tik maskuoja visus defektus, bet ir leidžia keisti lubų aukštį, konfigūraciją.
Kabamųjų lubų dangą sudaro metalinis karkasas, dengiamas moduliniais elementais. Svarbią vietą kabamųjų lubų konstrukcijose užima vadinamosios akustinės lubos – joms įrengti naudojamos itin kokybiškos garso nepralaidžios medžiagos.
Nuo apdailos priklauso naudojamų plokščių savybės. Plastikinės plokštės iš smūgiams, įvairiems pažeidimams atsparaus polistireno, padengtos tam tikra danga, gali imituoti bet kokią medžiagą – nuo marmuro iki veidrodžio. Dėl neribojamų apdailos galimybių ir nepralaidumo drėgmei tokios plokštės tinkamiausios drėgnoms patalpoms.
Kai kurios kitos medžiagos, pavyzdžiui, polikarbonatai, praleidžia šviesą, todėl galite drąsiai eksperimentuoti su apšvietimu, įrengiamu lubose.
Kabamųjų lubų konstrukcijos labai funkcionalios, leidžiančios neatpažįstamai pakeisti interjerą, vis dėlto turi ir šiokių tokių trūkumų. Kabinamas karkasas sumažina lubų aukštį, kai kurių, tarkim, gipso kartono tvirtinamas dekoratyvines plokštes, apdailą gali tekti periodiškai – kas 2-3 metus – atnaujinti. Neretai gerai matyti ir plokščių sujungimo vietos.
Įtempiamosios lubos
Įtempiamosios lubos nuo kitų konstrukcijų skiriasi ne tik tvirtinimo būdu, bet ir naudojamomis medžiagomis.
Svarbiausios šios sistemos dalys įvairiais būdais tvirtinamos prie specialaus karkaso bageto per visą kambario perimetrą.
Įtempiamąsias lubas montuoti nėra paprasta, dirbama kaskart kitaip, nelygu naudojamos medžiagos. Norint įtempti plėvelę, būtina patalpą įkaitinti iki 60-70 laipsnių. Tada lubų konstrukcija sumontuojama greitai ir švariai – nereikia nė pajudinti kambaryje esančių baldų. Ji leidžia modeliuoti – galima sukurti kelių lygių lubas. Spalvų pasirinkimo, dekoravimo galimybės neribotos.
Įtempiamosios lubos gyventojų mėgstamos dėl lengvai prižiūrimo (jas tereikia retkarčiais nušluostyti drėgna šluoste), nekaupiančio dulkių antistatinio paviršiaus. Šios lubos paslepia ne tik tikrų lubų netobulumus, bet ir elektros laidus, vėdinimo įrenginius, nors „pavagia” vos 5 cm kambario aukščio. Įtempiamosios lubos gali laikyti apie 25 metus.
Pagrindinis įtempiamųjų lubų pranašumas – galimybė sugerti daug drėgmės. Jūsų būstą užliejus kaimynams įtemptos lubos kuriam laikui tampa savotišku baseinu, gelbstinčiu baldus ir grindis nuo sugadinimo. Kai kurios lubos gali išlaikyti iki 100 litrų vandens į kvadratinį metrą. Iškviestiems specialistams nupylus vandenį lubos greitai atgauna buvusią išvaizdą ir formą.
taip, pagaliau pamaciau kad jau pradeta reklamuoti ir lietuvoje apie itempiamasias lubas! o taip gerai zinau is kur jos gabenamos …ir t.t.,nors nieko neuzsimete apie tai 😀 Svarbiausia kad jau pasieke lietuva!
o tai kas tai yra tos įtempiamos? 😳 tundra gal aš, bet nežinau… gal yra kur internete su nuotraukom? 😯
CLIPSO siūlo Jums lubų sprendimą, kurio Jūs taip ilgai ieškojote!
http://www.clipso.lt