Klaipėdiečiai auksą laistė šampano purslais

Klaipėdos „Naftos-Uni-Laivitės” krepšininkai iškovojo ilgiau nei dešimtmetį siektus Nacionalinės krepšinio lygos aukso medalius.

Mūsiškiai šeštadienį namuose gausiai susirinkusių sirgalių džiaugsmui 88:57 palaužė Jonavos „Dexteros” krepšininkus, o finalą laimėjo rezultatu – 3:2.

„Nafta-Uni-Laivitė” čempionų laurus iškovojo pirmąkart. To padaryti klaipėdiečiams nepavyko net tuomet, kai dar „Viesulo” vardu pavadintoje komandoje rungtyniavo vienas geriausių Lietuvos krepšininkų Arvydas Macijauskas.

Tiesa, pernai uostamiesčio krepšininkai buvo tik per žingsnį nuo aukso, tačiau tuomet finale kelią užkirto Vilniaus „Akademijos-MRU” ekipa.

„Pagaliau iškovojome tai, ko kryptingai siekėme ir troškome metų metus. Tiesiog didžiuojuosi mūsų krepšininkais”, – iškart po rungtynių plačiai šypsodamasis „Klaipėdai” sakė vyriausiasis ekipos treneris Dalius Ubartas.

– Vyrai parodė tikrą kovotojų-čempionų charakterį. Net atsidūrę ant bedugnės krašto, sugebėjo atsitiesti ir įrodyti, kad jie – patys geriausi. Šie krepšininkai šiandien verti tik pačių šilčiausių žodžių”, – kaip niekada, negailėdamas komplimentų kalbėjo komandos strategas.

Finale – nervų karas

reguliariojo NKL čempionato vienvaldžiai lyderiai – „Naftos-Uni-Laivitės” krepšininkai finalo seriją pradėjo ypač prastai. Pirmąsias rungtynes savo aikštėje pralaimėjo 88:100, antrosiose Jonavoje taip pat nusileido – 82:87.

Atsidūrę ant bedugnės krašto, mūsiškiai nepalūžo, rado jėgų atsitiesti. Per trečiąjį susitikimą Klaipėdoje varžovus tiesiog nušlavė – 103:65. Dar po dviejų dienų po pratęsimo 86:83 išlygino finalo iki trijų pergalių rezultatą – 2:2.

Nurėžė tinklelį

Lemiamą susitikimą naftininkai atrodė jau ramūs. Tiesa, dėl „Gintarinės pirštinės” bokso turnyro mūsiškiams teko žaisti ne sau

įprastuose „Žalgirio” sporto rūmuose, o „Neptūno” krepšinio arenoje. Nepaisydami to, klaipėdiečiai lengvai rinko taškus.

Įspūdingai rungtyniavęs Marius Runkauskas nuo pirmųjų minučių baudė varžovus tritaškiais ir iš po krepšio. Būtent jo pastangomis jau pirmąjį kėlinį klaipėdiečiai pirmavo dviženkle taškų persvara – 28:13.

Jonaviečiai dažnai klydo, be to, jų mesti kamuoliai iš vidutinio nuotolio nuolat skriejo pro šalį. Tuo pasinaudoję aikštelės šeimininkai greitomis atakomis dar labiau atitrūko – 46:25.

Po didžiosios pertraukos situacija aikštelėje nesikeitė. Persvara išaugo iki 30 taškų. Jau ketvirtojo kėlinio pradžią buvo galima įžvelgti „Naftos-Uni-Laivitės” sirgalių ir krepšininkų veiduose platesnes šypsenas.

Likus daugiau nei minutei atsistoję krepšinio aistruoliai skandavo: „Ačiū”, o nuskambėjus rungtynių pabaigą skelbiančiai sirenai liejosi šampanas ir džiaugsmas. Nuo krepšininkų rankų į orą kilo „Naftos-Uni-Laivitės” strategai Dalius Ubartas ir Grigorijus Pancerovas, o komandos kapitonas Vilmantas Valančius tradiciškai nurėžė šią sėkmę čempionams priminsiantį krepšinio tinklelį.

Po nesėkmės Jonavos „Dexteros” treneris Nerijus Zabarauskas per daug nesikrimto, o tiesiog pripažino, kad pergalę lėmė klaipėdiečių patirtis.

„Mūsų ekipa dar labai jauna. Sugebėjome priversti gerokai paprakaituoti NKL lyderius ir tai džiugu. Manau, mums dar viskas prieš akis. Šįkart pritrūko sėkmės”, – teigė jonaviečių strategas.

„Nafta-Uni-Laivitė” – „Dextera” – 88:57 (28:13, 18:12, 16:12, 26:20).

Tarp nugalėtojų nesustabdomas buvo Marius Runkauskas – 30 taškų. Remigijus Kasparavičius prie pergalės prisidėjo 18 taškų, Andrius Žymantas – 8.

Tarp svečių išsiskyrė: Povilas Stasiulionis – 13, Lukas Brazdauskis – 11, Gytis Maciulevičius – 10.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Sportas su žyma , , , , , , .