Kokią arbatą plikyti

Arbatos yra iš ko rinktis. Ji vienija susėdusius prie stalo, šildo, atriša liežuvį ar net atveria sielą.

Ypatingų arbatos gėrimo ritualų pasitaiko tik atskirose šeimose ar bendraminčių grupelėse, nors nedažnai.

M.Mažvydo alėjoje esančių „Arbatos ir kavos namų“ savininkė ir arbatos pasaulio žinovė Rimantė priminė, kad pirmiausiai reikėtų žinoti, jog yra trys pagrindinės arbatų grupės: juodoji, žalioji ir raudonoji. Tada jau gali bandyti apsispręsti, ką rinktis iš jų.

Jeigu patirties iš viso nėra, reikėtų pagalvoti, kada, kas, kokios savijautos bei nuotaikos žmogus arbatą gers.

Šiomis dienomis atvėso oras, purto šaltis. Galima teirautis arbatos, kuri sušildytų, šalintų nuovargį. „Sušilti padėtų kuri nors iš vadinamųjų prieskoninių arbatų. Pavyzdžiui, arbata su imbieru, kadaise itin populiari buvusi arbata „Gokul“, o kad greičiau praeitų nuovargis, patarčiau išgerti žaliosios arbatos su ženšeniu“,- sakė Rimantė.

Vakariniam puodeliui arbatos ponia Rimantė rekomenduoja nusipirkti raudonosios arbatos. Joje nėra kofeino, tinka gerti visiems, kuriuos kamuoja aukštas kraujospūdis.

Dažnai tenka pakliūti į nervinančią aplinką. Apsiraminti padės specialiai sukomponuota „Antistresinė“ arbata, kurioje yra melisos, apynių, levandos ir įvairių gėlių žiedlapių.

Vėsų orą gali netrukti pakeisti vasaros karščiai. Troškuliui numalšinti visada tiks vėsi žalioji arbata su citrina, vaisių arbata. Beje, „Arbatos ir kavos namuose“ galima išgerti ne tik karštos, bet ir troškulį malšinančios vėsios arbatos.

Rutuliojasi paprotys einant į svečius nunešti dovanėlę ne šokolado plytelę ar saldainių dėžutę, o pakelį arbatos. Jei į svečius eis močiutė aplankyti anūkų, tiks nupirkti vaisių ir žiedlapių arbatos – pavyzdžiui, „Jonvabalis“, kurioje yra džiovintų obuolių, erškėtuogių, kinrožės lapelių, apelsino žievelių. Vaikams tiks ir arbata „Raudonos uogos“.

Einantys į svečius pas močiutę jai gali nunešti kofeino neturinčios raudonosios arbatos su žemuogėmis ar avietėmis.

Norintys svečius pradžiuginti siurprizu, jei to dar nebandė, gali nupirkti arbatos „Gėlių perlai“. Ši arbata nuostabi, ji parduodama kamuoliukais. Vieną užplikius puodelyje, išsiskleidžia dobilo arba chrizantemos žiedas.

Valanti ir stiprinanti arbata yra „Pu erh“, tačiau ji geriama individualiai arba su jos ragavusiais ir pamėgusiais artimaisiais bei draugais.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Medicina su žyma , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.