Taline garsus Izraelio politikas palaikė Bronzinį karį perkėlusius estus ir pažadėjo pagalbą palestiniečių prezidentui

Izraelio vicepremjeras Shimonas Peresas (Šimonas Peresas) mano, kad Estijos vyriausybės veiksmai dėl Kario išvaduotojo paminklo perkėlimo yra šios šalies vidaus reikalas.
„Bronzinio kario perkėlimas yra Estijos vidaus reikalas, ir komentuodami šią temą užsieniečiai turėtų būti atsargesni”, – pareiškė jis trečiadienį spaudos konferencijoje Taline.

„Estija įgijo nepriklausomybę, yra ES ir NATO narė, jos ekonomika sėkminga, ji yra greitai besivystanti aukštųjų technologijų valstybė. Tačiau čia svarbu ne fizinė, bet dvasinė didybė”, – pažymėjo Izraelio atstovas.

Be kita ko Sh.Peresas pareiškė, kad Izraelis pasirengęs padėti palestiniečių prezidentui Mahmoudui Abbasui (Mahmudui Abasui) jo partijos „Fatah” kovoje su „Hamas” islamistais,.

Pasak jo, Izraelis tiesiogiai nesikiš į kovos veiksmus, bet reaguos į M.Abbaso prašymą.

„Turėtume padėti ponui Abbasui jo kovoje su teroristais, – atsakė jis į žurnalisto klausimą apie tiesioginį Izraelio įsikišimą. – Mes galime tik reaguoti į pono Abbaso pagalbos prašymą. Mes nesikišime į patį karą, bet jei ponas Abbasas paprašys konkrečios pagalbos, mes ją suteiksime”.

Politikos veteranas į Taliną atvyko dalyvauti atidarant pirmąją Estijos pokario istorijoje sinagogą.

„Esu tikras, kad žydai Estijoje jaučiasi kaip namie, nes Estija – mūsų bendri namai”, – pareiškė šalies ministras pirmininkas Andrus Ansipas.

Sinagogos atidarymo iškilmėse trečiadienį dalyvavo Izraelio vadovybės atstovai, Estijos vadovai, taip pat Izraelio ir Rusijos vyriausieji rabinai, kiti oficialūs asmenys ir užsienio svečiai.

22 mln. kronų (4,8 mln. litų) kainavusi sinagoga pastatyta už laisvanoriškas aukas ir Estijos valstybės skirtas finansines lėšas.

Talinas iki šiol buvo vienintelė Europos Sąjungos sostinė, neturėjusi sinagogos.

Estijoje gyvena apie 3000 žydų, kurių didžioji dauguma įsikūrusi Taline.

Pirmoje dienos pusėje S.Peresas padėjo vainiką prie paminklo Holokausto aukoms, stūksantį netoli Talino, buvusios koncentracijos stovyklos vietoje.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Pasaulyje su žyma , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.