Alytuje – naujas kinologijos centras

Atidarytas Alytaus apskrities kinologijos centras. Tai trečia tokia įstaiga Lietuvoje. Anksčiau savo veiklą pradėjo Lietuvos policijos ir Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) kinologijos centrai.

Naująjį centrą pašventino Alytaus įgulos karo kapelionas kapitonas Jonas Tamošiūnas. Keturkojai vokiečių ir belgų malinua veislių policijos pareigūnų pagalbininkai parodė programą.

Alytaus kinologijos centras atidarytas įgyvendinant VSAT ir policijos įstaigų kinologijos plėtros prie išorinių Europos Sąjungos (ES) sienų projektą. Centrui įrengti iš ES fondų skirta apie 1,2 mln. litų. Pagrindiniai kinologijos centro tikslai – padėti atskleisti ir tirti nusikaltimus, užtikrinti išorinių ES sienų kontrolę, vykdyti nelegalios migracijos prevenciją, dalyvauti bendrose tarpžinybinėse operacijose.

Naujas centras įsteigtas senojo Alytaus kinologijos padalinio vietoje, kur anksčiau buvo tik voljerai šunims. Po rekonstrukcijos ne tik iki 15 padaugėjo voljerų, bet ir įrengtos darbo bei poilsio patalpos kinologams, mokymo klasė, maisto sandėlis. Nuo šiol Dzūkijos kinologams nebereikės važiuoti mokytis į Vilnių, jų kvalifikaciniai mokymai ir šunų dresavimas vyks apskrities centre.

Dabar Alytuje dirba 4 kinologai su 4 šunimis. Lazdijų, Varėnos rajonuose ir Druskininkuose yra po 2 pareigūnus, kurių kiekvienas prižiūri ir moko po vieną vilkšunį.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Lietuvoje su žyma , , . Įrašykite į adresyną nuolatinę nuorodą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.