Chirurgų akiratyje – hemorojaus operacijos

Klaipėdos apskrities ligoninės medikai vis dar vieninteliai šalyje hemorojaus operacijas atlieka vienu pažangiausių metodų. Naudodami specialią įrangą chirurgai atsikratyti hemorojaus padeda be skausmo, be kraujo ir be pjūvio.

Stebino kolegas

Šių operacijų pradininkas mūsų šalyje Apskrities ligoninės Pilvo ir endoskopinės chirurgijos skyriaus vedėjas Nerijus Kaselis sakė, kad operacijos metu ir po jos pacientas ne tik nejaučia skausmo. Jis jau kitą dieną gali būti visiškai darbingas.

Tuo galėjo įsitikinti šalies chirurgai proktologai, praėjusį savaitgalį Klaipėdos apskrities ligoninėje dalyvavę praktiniame seminare apie hemorojaus gydymą naujausiu metodu Lietuvoje.

„Seminare dalyvavusiems kolegoms pademonstruota hemorojaus operacija paliko įspūdį, kad pacientas praėjus dviem valandom po operacijos išėjo namo, nors jam buvo operuotas didžiausio – ketvirto laipsnio hemorojus“, – pasakojo N.Kaselis.

Pacientai patenkinti

N.Kaselis neslėpė, jog įprastos hemorojaus operacijos susijusios ne tik su gėda, bet ir skausmu.

Pasak mediko, skausmingą pooperacinį periodą pacientai kenčia keletą savaičių. Pooperacinės žaizdos gyja ilgai, pacientui sunku ir skausminga tuštintis, gresia infekcijos ir komplikacijos.

Apskrities ligoninėje pernai lapkritį pradėtos atlikinėti moderniausios pasaulyje hemorojaus operacijos.

Per pusmetį atlikę per 40 modernių hemorojaus operacijų, Apskrities ligoninės chirurgai, kaip ir jų pacientai, yra patenkinti rezultatais.

Perriša kraujagysles

Hemorojų operuojant naujuoju mažai invaziniu būdu į išangę įvedamas ultragarsinis daviklis. Juo tiksliai nustatomos į hemorojinį audinį vedančios arterijos. Kad kraujas į jį neplūstų, arterijos specialiu instrumentu perrišamos toje vietoje, kur nėra skausmo receptorių. THD – doplerinės trans-analinės hemoroidų dearterializacijos – pagalba ne tik perrišamos arterijos, bet ir pakeliami iškritę hemorojiniai mazgai.

Todėl ši manipuliacija, net ir esant toli pažengusiai ligai, gali pakeisti tradicinę pooperaciniu skausmu garsėjančią operaciją.

Vargina vyresnius

Nors hemorojus – išangės kraujagyslinių audinių išvešėjimas – žinomas jau labai seniai, jo priežastis nėra iki galo aiški. Vis dėlto teigiama, kad hemorojus – civilizacijos liga. Medicinos šaltinių duomenimis, ši liga vargina pusę vyresnių nei 50 metų žmonių.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Medicina su žyma , , , , , .

1 atsiliepimas į "Chirurgų akiratyje – hemorojaus operacijos"

  1. justina

    man vakar išoperavo hemoroju, o aš šnd jau namie. 😐 noriu pasakyti, kad skauda žiauriai, o ejimo į tuliką bijau kaip velnias kryžiaus 😯 😕 be to tik parvykus namo pakilo tempr. 37,4

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.