Neįgalieji vaikai mokyklą nuo šiukšlių užtvėrė balionų tvora

Šeštadienį Vilniaus kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų reabilitaciniame profesinio mokymo centre išdygo butaforinė balionų tvora. Šia socialine akcija vaikai siekė atkreipti dėmesį į problemas, kamuojančias jų centrą – nepageidaujamus kaimynus, dergiančius ir niokojančius neaptvertą mokyklos teritoriją. VšĮ „Žaliasis taškas“ organizuojamo konkurso „Gerinkime savo aplinką patys“ dalyviai ne tik kalbėjo apie rūpesčius, bet ir ryžtingai ėmėsi darbo – tvarkė ir puošė centro teritoriją.

„Vilnius, kaip Europos kultūros sostinė, turi būti švarus miestas, civilizuotai tvarkantis savo aplinką. Šiuos principus svarbu diegti ir jaunimui. Šios naudingos akcijos dėka vaikai ne tik papuošė savo mokyklos kiemą, bet ir mokėsi atsakomybės už savo aplinką, pratinosi prie atliekų rūšiavimo“ – kalbėjo renginyje dalyvavęs Vilniaus vicemeras Algirdas Paleckis.

Šventės metu centro moksleiviai ir jų svečiai tvarkė teritoriją nuo šiukšlių, karpė gyvatvores, puošė gėlynus, vejas. Simbolinė balionų tvora, apjuosusi didžiulį mokyklos kiemą, rodė, kokių permainų savo aplinkoje mokyklos bendruomenė norėtų labiausiai.
Reabilitacijos centras jau kelerius metus kovoja su piktybiniais kaimynais, kurie ant vaikams ir jaunuoliams skirtos vejos išveda šunis. Vakarais centro teritorijoje girtuokliauja ir narkotikus vartoja asocialūs asmenys, dažni vandalizmo atvejai.

„Niekaip negalime atsikratyti nepageidaujama kaimynyste, kuri neigiamai veikia neįgaliuosius mūsų centro vaikus, – sakė centro direktorius Eduardas Endrijaitis. – Dalyvaudami „Žaliojo taško“ konkurse, parengėme projektą, kurio pagrindinė idėja – naujos, gražios, saugios tvoros pastatymas. Tikimės, kad šia akcija ne tik pritrauksime Antakalnio bendruomenės dėmesį, pakviesime kartu rūpintis savo aplinka, bet taip pat surasime rėmėjų tvorai pastatyti“.

Šeštadienio renginys – sudedamoji VšĮ „Žaliasis taškas“ inicijuoto konkurso „Gerinkime savo aplinką patys“ dalis. „Bendruomenių norus pačioms imtis pilietinės iniciatyvos, rūpintis savo aplinka, labai skatiname ir palaikome, – pabrėžė Rita Karpuviene, „Žaliojo taško“ atstovė ryšiams su visuomene. – Tikiuosi, kad netrukus centro teritoriją aptvers tikroji tvora, kuri užtikrins neįgaliųjų vaikų saugumą ir komfortą“.
Kartu su moksleiviais ir jų svečiais talkoje besidarbavusiai Ritai šventės pabaigoje teko garbė – prie įėjimo į mokyklą pasodinti „Draugystės medį“.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Aplinkosauga su žyma , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.