Liberalcentristų smėlio dėžėje – neužkastas karo kirvis

Vakar pasibaigė ultimatumo terminas, iki kurio Liberalų ir centro sąjungos (LiCS) pirmininkas galėjo susitaikyti su bendrapartiečiais ir užkasti karo kirvį. Kadangi sostinės meras to nepadarė, jo atsiprašymo nesulaukusieji artimiausiu metu žada kreiptis į Vyriausiąją tarnybinės etikos komisiją.

Partijos lyderio A. Zuoko atsiprašymo vakar iki vakaro tikėjęsi sulaukti liberalcentristai turėjo nusivilti.

Dar ryte jo pavaduotojas Žilvinas Šilgalis „Vakarų ekspresui” tvirtino, jog Vilniaus meras nesiruošia reaguoti į jam paskelbtą ultimatumą ir atsiprašyti iki rugpjūčio 1 dienos.

Prieš savaitę vienuolika liberalcentristų reikalavo paneigti dar anksčiau A. Zuoko keliems jį kritikavusiems partijos nariams mestus įtarimus neleistinais ryšiais su verslo struktūromis, tarp jų – su „Dujotekana”, „Vikonda” ir „MG Baltic”.

Pareiškimą pasirašė ir klaipėdiečiai Seimo nariai Vytautas Grubliauskas, Vytautas Čepas, Eligijus Masiulis, europarlamentaras Eugenijus Gentvilas.

„Nėra už ką”

„Kodėl Zuokas nekelia telefono ragelio? Todėl, kad jis nesiruošia atsiprašinėti ar komentuoti to pareiškimo. Ir apskritai – atsiprašyti nėra už ką: tie, kurie piktinasi, nei laiko, kada kas buvo pasakyta, nurodė, nei kitų konkrečių detalių”, – situaciją komentavo Ž. Šilgalis.

Anot jo, jeigu sostinės meras buvo neteisus, savo partiečių reikalavimą įvertinęs kaip „Jūros šventėje alaus padauginusių vyrų veiksmą”, tai už šį palyginimą jis jau atsiprašė.

„Daugiau nėra dėl ko prašyti atleidimo. Aišku, partijos nariai turi teisę pykti ir reikšti savo nepasitenkinimą, tačiau tik tuo atveju, jeigu turi konkrečių faktų. Šiuo atveju kalbama apie kažkokias prieš aštuonis mėnesius neva išsakytas partijos lyderio frazes”, – sakė Ž. Šilgalis.

Du keliai

Vienas iš A. Zuoko atsiprašymo bergždžiai laukusių parlamentarų V. Grubliauskas teigė, kad nepavykus išspręsti konflikto partijos lygmenyje bus pasukta kitu keliu.

„Kadangi mus apšmeižė mūsų partijos pirmininkas, manėme, kad pakaks sulaukti jo viešo atsiprašymo ir tiek. Kadangi to neįvyko, teks elgtis taip, lyg nepagrįstais pareiškimais mus būtų apjuodinęs kitos partijos lyderis ir kreiptis į Vyriausiąją tarnybinės etikos komisiją”, – reziumavo V. Grubliauskas.

Politiko teigimu, komisijai išsiaiškinus konflikto aplinkybes ir priėmus išvadas, galimi du tolesnių veiksmų scenarijai: „Jeigu paaiškės, kad tam tikros verslo struktūros iš tikrųjų mums daro įtaką, Seimo nariams liberalcentristams turėtų būti pradėta apkalta. Priešingu atveju A. Zuokas vis tiek turės atsiprašyti, atsižvelgdamas į komisijos išvadas ir rekomendacijas”.

Su A. Zuoku ar be jo?

V. Grubliauskas, paklaustas, ar atvirai konfrontuoti su partijos lyderiu klaipėdiečių nepaskatino apsisprendimas artėjančiuose savivaldybių rinkimuose dalyvauti po atskira – uostamiesčio mero Rimanto Taraškevičiaus vėliava „Už didžiąją Klaipėdą”, atsakė neigiamai.

„Tokios galimybės net nesvarstėme. O tai, kad oponentams naudinga tokius gandus skleisti ir vaizduoti mus, klaipėdiečius liberalcentristus kaip didžiausius partijos maištininkus, puikiai suprantu”, – aiškino politikas.

Anot jo, liberalcentristai nesiekia partijos skilimo: „Į savivaldybių rinkimus ateisime kaip vieninga ir galinga politinė jėga. Tiesa, be A. Zuoko”.

Ž. Šilgalis sakė nesuprantąs tokio pobūdžio pareiškimų: „Dar vasarį vykusiame partijos suvažiavime liberalcentristai pasakė, su kuo eis į rinkimus ir A. Zuoką perrinko pirmininku. Aplinkybės nėra pasikeitusios ir kalbėti šia tema nėra prasmės, juolab kad pasiruošimas rinkimams jau prasidėjo”.

Partijos pirmininko pavaduotojo teigimu, jeigu asmuo priklauso organizacijai, jis privalo laikytis vidaus taisyklių: „Keli žmonės neturi šokdinti visos partijos. Išimtys negali būti daromos nė vienam.”

Natalija Mogučaja

„Vakarų ekspresas”

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Nuomonė su žyma , , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.