Tarp pretendentų vadovauti VSD – Baltijos gynybos koledžo Tartu vadovas A.Vaičeliūnas

Tarp pretendentų vadovauti Valstybės saugumo departamentui (VSD) yra minima ir Estijoje esančio Baltijos gynybos koledžio (BALTDEFCOL) viršininkas, brigados generolas Algis Vaičeliūnas.

Tai BNS penktadienį patvirtino prezidento patarėjas, vidaus politikos grupės vadovas Lauras Bielinis.

„Kalbame apie daugelį kandidatų, taip pat ir generolą A.Vaičeliūną. Vyksta naujo VSD vadovo paieška“, – sakė L.Bielinis.

Jo teigimu, ši kandidatūra buvo minėta ir per penktadienį vykusius neoficialius pokalbius su Seimo frakcijų atstovais. Patarėjas pabrėžė, kad tai nebuvo „tiksliniai pašnekesiai naujo VSD vadovo kandidatūros tema“.

Tartu mieste esančio BALTDEFCOL viršininkas A.Vaičeliūnas BNS penktadienį sakė girdėjęs, jog yra minimas kaip galimas kandidatas vadovauti VSD.

„Girdėjau, kad esu minimas tarp kitų galimų kandidatų, tačiau apie tai su prezidentu ar jo atstovais nesu kalbėjęs“, – sakė A.Vaičeliūnas, kurio trejų metų kadencija BALTDEFCOL vadovo poste baigsis šių metų gruodį.

A.Vaičeliūnas sakė kitą savaitę su grupe koledže studijuojančių karininkų mokymosi tikslais lankysiąsis Lietuvoje, todėl jis pakviestas susitikti su prezidentu Valdu Adamkumi.

Brigados generolas pabrėžė, kad jeigu gautų oficialų pasiūlymą, jį vertintų kaip valstybės vadovo aukštą pasitikėjimą ir svarstytų galimybę paankstinti sugrįžimą iš Estijos į Lietuvą.

Naujasis VSD vadovas ieškomas vietoj dabartinio Arvydo Pociaus, kurio atleidimas netrukus turėtų būti antrą kartą svartstomas Seime.

Vyčio kryžiaus ordino kavalierius A.Vaičeliūnas 1986 m. baigė Kaliningrado Aviacijos karo technikos mokyklą ir įgijo radiotechniko specialybę. Nuo 1988 m. neakivaizdžiai studijavo Rygos Aukštojoje karo aviacijos inžinerijos mokykloje, tačiau dėl politinių motyvų Lietuvoje prasidėjus Atgimimui, 1989 metais pasitraukė iš sovietų kariuomenės ir šios mokyklos nebaigė.

Su nepriklausomybės atkūrimu pradėjęs karinę tarnybą Lietuvoje, 1991-1992 m. jis buvo Krašto apsaugos departamento mokomojo junginio vado pavaduotojas, 1992-1994 m. – Panevėžio Karaliaus Mindaugo atskiro motodesantinio bataliono vadas, 1996-1998 m. „Geležinio vilko“ motorizuotosios pėstininkų brigados štabo viršininkas.

1998-2000 m. vasario mėn. A.Vaičeliūnas dirbo prezidento V.Adamkaus nacionalinio saugumo ir užsienio politikos patarėjo pavaduotoju gynybos klausimais. Iš šių pareigų jis paskirtas Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos viršininku, o nuo 2004 metų pabaigos vadovauja Baltijos gynybos koledžui.

A.Vaičeliūnas 1994-1996 metais studijavo Vokietijoje, Generalinio štabo akademijoje Hamburge, 1998 m. – Vokietijoje, George’o Marshallo Saugumo studijų Europos centre, 2004 metais – Kanados karinių pajėgų koledže ir NATO Gynybos koledže Romoje.

2004 m. lapkritį prezidentas V.Adamkus suteikė A.Vaičeliūnui brigados generolo laipsnį.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Politika su žyma , , , , , . Įrašykite į adresyną nuolatinę nuorodą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.