Popiežiaus žodis neapgynė išeivių bažnyčios

Tuo metu, kai popiežius Benediktas XVI žadėjo prezidentui Valdui Adamkui pasirūpinti iš Niujorko lietuvių atimtos Aušros Vartų bažnyčios reikalais, šie maldos namai jau buvo pradėti naikinti.

Kaip rašo dienarštis „Lietuvos rytas“, balandžio 28-ąją, Šventasis Tėvas pranešė girdėjęs apie šią problemą ir tikino pasirūpinsiąs, kad lietuvių bažnyčia būtų išsaugota. Tačiau kitą rytą apsilankę maldos namuose, tikintieji iš pradžių pamanė, kad ten siautėjo vandalai.

„Tai buvo panašu į kraterį. Nuo sienų buvo nuplėšti visi šventųjų paveikslai, vietoj vitražų baltavo tušti plotai. Altoriaus šventųjų sieniniai piešiniai buvo išplėšti ir sudėti ant žemės. Šventųjų paveikslai buvo nulupti ir nuo lubų. Tačiau labiausiai akį rėžė viršutinėje altoriaus kupolo dalyje ką tik ryškia mėlyna spalva nutepliotas plotas.

Pro storą dažų sluoksnį dar galima įžiūrėti Kristaus žengimo į dangų sceną“, – baisėjosi parapijietis Mindaugas Blaudžiūnas.

Anot dienraščio, viena parapijietė, gyvenanti kitoje gatvės pusėje, pasakojo, kad vieną dieną apie pusę penkių ryto iš bažnyčios buvo išvežti suolai. Visas kitas „šventasis inventorius“ jau supakuotas ir sunumeruotas.

Žurnalisto paklaustas, ką mano apie popiežiaus žodžius, Niujorko arkivyskupijos atstovas Josephas Zwillingas atsakė, kad nėra nieko girdėjęs apie Šventojo Tėvo ketinimą apginti lietuvišką bažnyčią. Dvasininkas taip pat paaiškino, kad tokiais veiksmais siekiama išsaugoti bažnytines vertybes, bet nepaaiškino, ką ketinama daryti su uždarytais maldos namais.

Ši bažnyčia yra įtraukta į saugotinų kultūros paveldo objektų sąrašą pagal JAV ir Lietuvos sutartį.

Lietuvių bendruomenė Niujorke kovojo dėl Manheteno rajone stovinčios bažnyčios išlikimo nuo 2003 metų, kai pradėta kalbėti apie jos uždarymą.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Kultūra su žyma , . Įrašykite į adresyną nuolatinę nuorodą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.