Lietuvos gyventojų ir toliau mažėja

Lietuvoje nuo metų pradžios beveik keturiais tūkstančiais sumažėjo gyventojų skaičius, o emigracija šiemet didesnė nei tuo pačiu periodu pernai.

Kaip skelbia Statistikos departamentas, išankstiniais duomenimis, šių metų kovo pradžioje Lietuvoje gyveno 3 mln. 380,9 tūkst. gyventojų. Šis skaičius nuo metų pradžios dėl emigracijos ir mirtingumo sumažėjo 3,9 tūkstančiais gyventojų.

Statistikos departamento duomenimis, viena iš didesnių problemų išlieka emigracija ir didelis mirtingumas. Lyginant šių ir praėjusių metų sausio- vasario mėnesio duomenis, emigracija iš Lietuvos išaugo 14 procentų. Mirtingumo rodikliai iš esmės nepakito, o gimstamumo lygis truputi paaugo, bet vis dar išlieka tendencija, kad miršta daugiau šalies gyventojų negu gimsta.

2007 metų sausio- vasario mėnesiais iš šalies emigravo 1940 žmonių. Tai 243 žmonėmis daugiau negu tuo pačiu laikotarpiu praėjusiais metais. Per tą patį periodą atvykusių į šalį žmonių skaičius šiemet padidėjo 210, ir tai viso sudarė 1134 žmonių. Vis dėlto skirtumas tarp išvykstančių ir atvykstančių gyventojų lieka didelis.

Oficialiais gyvenamosios vietos deklaravimo duomenimis, pernai į užsienį išvyko gyventi nuolat arba ilgiau nei pusmečiui apie 12,6 tūkst. Lietuvos gyventojų, t.y. 3 tūkstančiais mažiau, nei 2005-aisiais (15,6 tūkst.).

Šie skaičiai gali neatitikti realios situacijos, nes Statistikos departamento 2006 metų pirmojo ketvirčio duomenimis buvo nustatytas neoficialus emigravusių gyventojų skaičius 2001- 2005 metais. Tyrimas parodė, kad tik kas trečias ir kas antras išvykstantis ne ilgiau nei 6 mėnesius dirbti užsienyje oficialiai deklaruoja savo išvykimą.

Šiemet sausio-vasario mėnesiais Lietuvoje gimė 4960 kūdikių, bet mirė 8087 žmones. Palyginti su tuo pačiu laikotarpiu 2006-siais naujagimių padaugėjo 303, bet mirusių skaičius liko nepakitęs.

Didžiausias mirtingumas ir gimstamumas buvo Vilniaus apskrityje, iš viso 1970 mirusių ir 1323 gimusieji.

Dažniausia mirties priežastis visoje Lietuvoje praėjusiais ir šiais metais buvo kraujotakos sistemos ligos bei piktybiniai navikai.

Didžiausias šalyje natūralios kaitos prieaugis – trys žmonės – užfiksuotas Utenos apskrities Visagino savivaldybėje. Ten per sausį-vasarį gimė 35 ir mirė 32 žmonės. Daugelyje kitų savivaldybių gyventojų prieaugis neigiamas.

Visoje Lietuvoje santuokų skaičius lieka nepakitęs. Vien sausio-vasario mėnesiais susituokė 2047 poros, o išsituokė 1048 poros. Didžiausias santuokų ir ištuokų skaičius Vilniaus apskrityje – 563 santuokų ir 424 ištuokos.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Lietuvoje su žyma , , , , , , , , , , , . Įrašykite į adresyną nuolatinę nuorodą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.