ES užsienio politikos vadovas ragina JAV pradėti tiesiogines derybas su Iranu

Europos Sąjungos (ES) užsienio politikos vadovas Javieras Solana (Chavjeras Solana) penktadienį paragino Jungtines Valstijas pradėti tiesiogines derybas su Iranu dėl prieštaringai vertinamos jo branduolinės programos ir pridūrė, jog Iranas yra pasirengęs tokioms deryboms.

„Norime pamatyti, kiek JAV yra pasiruošusi prisidėti. Manau, kad šiuo konkrečiu metu verta pagalvoti apie tai, kad ir JAV galėtų atverti kelius bendravimui su Iranu“, – sakė jis Briuselyje vykstančiame transatlantinių santykių forume.

Iranas teigia kuriantis branduolines technologijas energijai gaminti, tačiau Vakarų valstybės būgštauja, kad jis mėgina pasigaminti branduolinį ginklą, o Jungtinės Tautos (JT) jau įvedė sankcijas Teheranui.

„Labai sunku eiti toliau esant tokiai situacijai, kai Iranas yra laikomas šalimi, su kuria neįmanoma surengti jokio dialogo. Manau, jog tai būtų naudinga. Pakalbėsiu su Vašingtonu apie tai artimiausiomis dienomis“, – sakė J.Solana.

Jis kalbėjo pasibaigus dvi dienas trukusioms deryboms su Irano vyriausiuoju derybininku branduoliniais klausimais Ali Larijani (Aliu Laridžaniu), kuris, pasak jo, palaiko artimus ryšius su aukščiausiuoju Irano lyderiu Ali Khamenei (Aliu Chamenėju).

Paklaustas, ar mano, jog A.Khamenei yra pasirengęs leisti pradėti derybas su Jungtinėmis Valstijomis, J.Solana atsakė: „Nė kiek nedvejodamas sakau taip“.

J.Solana sakė ketinantis sekmadienį aptarti šį klausimą su JAV valstybės sekretore Condoleezza Rice (Kondoliza Rais).

Forume dalyvavęs JAV valstybės sekretorės pavaduotojas Danielis Friedas (Danielis Fridas) sakė, kad J.Solana ir C.Rice jau ketvirtadienį ilgai kalbėjosi apie tai, taigi „jie palaiko nuolatinį ryšį šiuo klausimu“.

D.Friedas sakė negalintis pranešti jokių pokyčių JAV politikoje dėl tiesioginio kontakto su Iranu vengimo, kol Teheranas nesustabdys ypač jautrios branduolinės veiklos – urano sodrinimo, kuris gali būti panaudotas tiek kaip kuras elektrinėms, tiek ir branduoliniams ginklams pasigaminti.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Pasaulyje su žyma , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.