Kompiuterių specialistas ištikimas lengvajai atletikai

Kaune vykusiame Europos jaunimo (iki 20 metų) lengvosios atletikos čempionate vienas Izraelio rinktinės trenerių buvo praeityje žinomas Lietuvos disko metikas ir rutulio stūmikas Igoris Avruninas.

„Kai sužinojau, jog mūsų šalies komanda vyks į šias varžybas, kreipiausi į federaciją ir paprašiau, kad būtinai pasiųstų mane“, – interviu „Kauno dienai“ sakė svečias.

Mėtė diską ir stūmė rutulį

I.Avruninas, daugkartinis Lietuvos lengvosios atletikos čempionatų prizininkas, gyventi į Izraelį išvyko prieš 15 metų.

Atstovaudamas anuometinei Kauno „Dinamo“ draugijai, jis 1984 metais Klaipėdoje vykusiose pirmenybėse iškovojo aukso medalius disko metimo (62 m 96 cm) bei rutulio stūmimo (20 m 40 cm) varžybose. 1980 m. atletas tapo šalies disko metimo, o 1981 ir 1983 m. – rutulio stūmimo vicečempionu.

1984 m. Smalininkuose I.Avruninas buvo pagerinęs Lietuvos disko metimo rekordą – 67 m 14 cm.

Tuo laikotarpiu jis disko metimo varžybose konkuravo su Romu Ubartu, Vaclovu Kidyku, J.Šiaudiniu, o rutulio stūmimo sektoriuje – su Donatu Stukoniu, Algiu Pušinaičiu, Sauliumi Kleiza.

Šiuo metu buvęs kaunietis dirba Izraelio nacionalinėje loterijų organizavimo kompanijoje kompiuterių programuotoju, o laisvalaikiu treniruoja disko ir kūjo metikus.

„Dabar lengvoji atletika man – hobis visam likusiam gyvenimui“, – teigė I.Avruninas.

Tapo olimpiečiu

– Kaip susiklostė Jūsų gyvenimas išvykus iš Kauno?

– Pradžia buvo sunki, nors mane, kaip sportininką, Izraelyje sutiko gerai, skyrė butą. 1992 metais patekau į šios šalies olimpinę rinktinę, tačiau neįvykdžiau kvalifikacinių varžybų normatyvo.

Tuomet ėmiausi kitokios veiklos – dėsčiau matematiką, fiziką, ketverius metus dirbau metalo apdirbimo gamykloje ir savarankiškai domėjausi kompiuteriais. Vėliau baigiau kursus ir tapau programuotoju.

Iki šiol į Kauną buvau atvažiavęs du kartus – 1994-aisiais ir pernai. Čia gyvena mano žmonos artimieji, turiu daug draugų.

Izraelyje labai pasiilgstu lietuviškų šaltibarščių ir žemaitiškų blynų, todėl dabar, vėl susitikęs su buvusiais bendražygiais Sauliumi Kleiza ir Vaclovu Kidyku, mėgavausi šiais patiekalais iki soties.

– Šį kartą atvykote ir kaip treneris.

– Lengvosios atletikos negalėjau pamiršti. Savo laisvalaikį skiriu šiai sporto šakai. Disko metimas ar rutulio stūmimas Izraelyje – nepopuliarios rungtys, be to, šiuolaikinis jaunimas vengia sunkių treniruočių, stokoja užsispyrimo. Vis dėlto turiu du auklėtinius, su kuriais dirbu ir jie mane džiugina.

Žavėjosi nauja aikšte metikams

– Kokį įspūdį Jums paliko Europos jaunimo lengvosios atletikos čempionatas?

– Mane maloniai pribloškė atnaujintas S.Dariaus ir S.Girėno stadionas. Nuostabi arena. Ypač žavėjausi naujomis aikštėmis, pirmiausia – įrengta Ąžuolyne ir skirta metikams. Pamaniau, jog sapnuoju: tokios puikios vietos sportuoti ne vien profesionalams, bet ir mėgėjams galima tik pavydėti. Net gaila šiame aikštyne mėtyti diską.

– Ar Jūsų nenustebino kuklus mūsų disko metikų pasirodymas?

– Man labiau rūpi vaikinų rezultatai. Jūsiškiai sportininkai iš tiesų nesublizgėjo. Jei ne merginų varžybose Giedrės Aleknaitės iškovota ketvirtoji vieta, sakyčiau, jog bendras vaizdas – prastokas. Tuo derėtų rimtai susirūpinti.

Kitokį įspūdį paliko rutulio stūmikas Paulius Luožys. Matyti, kad šis jaunuolis teikia daug vilčių ir pasieks meistriškumo aukštumų, jei atkakliai dirbs.

Tiki čempiono sėkme

– Nuo ko pradėtumėte, jei Jums tektų padirbėti lengvaatlečių treneriu Lietuvoje?

– Apie jaunuosius sportininkus daug kalbėjausi su kolega Vaclovu Kidyku, federacijos vadovais. Be to, kad sporto mokykloms reikia daugiau lėšų, man regis, joms praverstų ir siauresnės specializacijos treneriai. Pavyzdžiui, disko metimo technikos.

Būtų gaila, jei gilias tradicijas turinčios Lietuvos metikų mokyklos istorija nutrūktų iš didžiojo sporto pasitraukus Virgilijui Aleknai. Deja, mano žiniomis, jis kol kas neturi perspektyvių įpėdinių.

– Teigiama, kad Virgilijus Alekna šiuo metu yra vienintelis disko metikas, pajėgus artimiausiu metu pagerinti pasaulio rekordą. Kaip manote Jūs?

– Neabejoju, jog jis tai padarys. Su Virgilijumi susipažinau būtent prieš šį čempionatą. Bendraudamas pajaučiau, jog jis turi teigiamą aurą. Tokią, kaip kiti legendiniai lengvaatlečiai – Sergejus Bubka ar Jurijus Sedychas. Todėl tikiu, kad Virgilijus pajėgus pasiekti bet kokį savo tikslą.

Romas Poderys

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Sportas su žyma , , , . Įrašykite į adresyną nuolatinę nuorodą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.