Pigūs skrydžiai – turistų invazijos pradžia

Netrukus Kaunas gali tapti pigių skrydžių centru Lietuvoje

Nuo gruodžio 1-osios iš Kauno oro uosto skrydžius į Varšuvą pradeda didžiausia pigių skrydžių bendrovė Vidurio ir Rytų Europoje „Wizz Air”. Su vengrais Kauno Karmėlavos oro uostą dalinsis ir bendrovė „Ryanair” – airiai skrydžius į Europą pradės rengti jau nuo antrosios rugsėjo pusės.

Specialistai tikina, kad, gerai išreklamavus šalį, pigiais maršrutais į Lietuvą turėtų plūstelėti užsienio turistai. Kita vertus, krizė gali ištikti keliones autobusu organizuojančias bendroves, duonos neteks ir nemenką procentą už bilietų rezervavimą imdavusios turizmo agentūros.

Reikia sudominti

Užsienyje itin populiariais pigiais skrydžiais jau nuo rudens galės džiaugtis ir Lietuvos gyventojai. Vieni jų simboline kaina galės keliauti po Europą, kiti galės užsidirbti iš atskrendančių užsieniečių.

Pasak laikinai einančio Kauno oro uosto generalinio direktoriaus pareigas Kęstučio Cucėno, pigūs skrydžiai paskatins užsienio turistų lankymąsi Lietuvoje ir kartu suteiks galimybę keliauti mažesnes pajamas gaunantiems tautiečiams.

„Oro uostams iš šių skrydžių nauda menka, nes atėjusios bendrovės už paslaugas moka tik minimumą. Tačiau visos Lietuvos mastu tokia naujovė išeis tik į gerą. Tik reikia sudominti užsieniečius, skelbti, ką jie galės pamatyti Lietuvoje”, – „Klaipėdai” sakė K.Cucėnas.

Anot jo, informaciją apie Lietuvą galima talpinti pigius skrydžius teikiančių bendrovių interneto puslapiuose. „Jie yra masiškai lankomi, nes paprastai bilietais šiems skrydžiams prekiaujama internete. Telieka sutelkti visas pajėgas ir pristatyti kiekvienam savo regioną. Kad ir Klaipėdą – juk vien jūsų Jūrų muziejus ką reiškia, – mano K.Cucėnas. – Be abejo, visada atsiras tokių, kurie į Lietuvą atskris tik pigiai „pagerti”, tačiau ir jie palieka pinigų.”

Nors nėra žinoma, kiek pinigų turistai palieka pajūryje, Vilniuje vienas turistas per dieną vidutiniškai „atsikrato” 250 eurų.

Skrydis – už vieną eurą

Airijos bendrovė „Ryanair” pirmąjį skrydį iš Kauno į Londoną atliks rugsėjo 22-ąją. Vengrai „Wizz Air” gruodžio 1-ąją pirmuosius lietuvius nuskraidins į Varšuvą. Kol kas reisas Kaunas-Varšuva bus vienintelis, tačiau bendrovė siūlo jungiamuosius reisus per Varšuvą į Paryžių, Liverpulį, Malmę-Kopenhagą, Londoną bei Stokholmą.

Vidutinė šių skrydžių bilietų kaina į vieną pusę be mokesčių ir rinkliavų svyruos nuo 9,99 euro iki 19,99 euro ir priklausys nuo to, kiek anksti bilietai buvo užsakyti. Skrydžiai į Lenkijos sostinę bus vykdomi šešis kartus per savaitę.

„Žmogus nuskrenda į Varšuvą, o iš ten tokiais pat pigiais reisais – toliau į minėtus miestus. Laukti Varšuvoje reikėtų iki penkių valandų. Manau, tai nėra daug. Neturi pinigų, turėk laiko. Tie, kas neturi laiko, skrenda klasikinėmis avialinijomis”, – aiškino K.Cucėnas.

Naujų skrydžių pradžios proga „Wizz Air” siūlo penkis tūkstančius reklaminių bilietų už vieną eurą, neįskaičiavus mokesčių, kelionėms tarp 2005-ųjų gruodžio ir 2006-ųjų kovo.

Kauno oro uosto mokestis vienam į užsienį skrendančiam keleiviui siekia 40 litų.

Bus nuskriaustų

Laikinai einantis Kauno oro uosto generalinio direktoriaus pareigas K.Cucėnas dienraščiui sakė, kad užsienyje pigūs skrydžiai itin populiarūs tarp jaunimo ir pensininkų. „Aišku, Lietuvos pensininkai tokia galimybe vargu ar galės pasinaudoti, tačiau jaunimas turėtų džiaugtis”, – sakė jis.

K.Cucėnas pripažino, kad pigūs skrydžiai turi ir savo trūkumų. „Pavėlavus niekas negrąžina pinigų, nemokamai nedalinami ir maistas bei gėrimai”, – pasakojo Kauno oro uosto vadovas. Jis pripažino, kad pigių skrydžių bendrovių atėjimas sukels ir didesnių nepatogumų. Mažiau darbo turės turistus į užsienį autobusais vežančios bendrovės. „Nors dalis potencialių keleivių vis dėlto rinksis autobusus, jų srautai sumažės. Kelionės autobusu kaina taps tokia pat ar didesnė nei skrydžio”, – tikino K.Cucėnas.

Pasak jo, skrydžiai bus pigūs ir todėl, kad nebeliks tarpininkavimo paslaugas teikusių agentūrų. „Mažiau užsidirbs ir turizmo agentūros, kurios už bilietų rezervavimą ima nuo 8 iki 18 procentų bilieto sumos. Pigių reisų keleiviai už bilietus visame pasaulyje paprastai atsiskaito internetu. „Wizz Air” papildomai siūlo galimybę už skrydį atsiskaityti banko kortele ar pavedimu”, – pasakojo K.Cucėnas.

Arnoldas Remeika

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Transportas su žyma , , , , , , , , , , , , .

2 atsiliepimai į "Pigūs skrydžiai – turistų invazijos pradžia"

  1. asai

    😀 geeeras 😀 tik va niekas neinformuoja kiek maždaug iš varšuvos i madrida kainuotų 🙁

  2. Rūkas

    Manau, kad pigūs skrydžiai dabar aktualu ne tik jaunimui. Juk dabar tikrai daug keliauja ir vyresnio amžiaus žmonės, o pigūs bilietai jau tapo kai kurių žmonių neatsiejama dalis 🙂

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.