Garsiausias Elvio Preslio antrininkas pasirodys „Kultūros tvarte“

„Kultūros tvartas“ pristato atlikėją, kurį galima pavadinti „koveriu“ pačiu savaime. Rugpjūčio 19-20 d. Lentvaryje vieno populiariausių pasaulyje „koverių“ meistrų pasirodymą galės išvysti ir menų festivalio po atviru dangumi žiūrovai.

Iš vargingo Belfasto priemiesčio kilęs paštininkas James’as Brownas vieną dieną pasivadino Kingu ir tapo, ko gero, garsiausiu Elvio Preslio imitatoriumi. Dabar kai kas sako, kad jis net geresnis Elvis, nors tai turbūt netiesa. Sunku surasti geresnių už rokenrolo karalių. Tačiau vien tokia sulyginimo galimybė yra iškalbinga. „Neįsivaizduoju, koks skirtumas tarp manęs ir kitų, Elvį Preslį imituojančių, atlikėjų. Žinau tik, jog man labai pasisekė, kad turiu galimybę tai daryti. Be abejo, mano muzika yra kitokia, gyva, ir skamba naujai šiame, jau tiek daug metų perdainuojamų Elvio dainų kontekste. Šiandien aš atlieku ir tuos kūrinius, kurių pats Elvis niekada taip ir neišgirdo,“ – pasakoja Kingas.

Jo gyvenimo istorija tokia pat spalvinga kaip ir paties Elvio Preslio. Jaunasis James’as Brownas kartu su žmona ir penkiais vaikais gyvendamas vargingame Belfasto priemiestyje niekada nesvajojo apie dainavimą, kol kartą, bendradarbių vakarėlio metu, beveik prieš savo valią buvo užtemptas ant scenos sudainuoti karaoke. Būdamas užkietėjusiu Preslio fanu, pasirodymui jis pasirinko dainą „Suspicious Minds“ ir jau pirmaisiais dainos akordais pavergė minią. Atsitiktinis pasirodymas Belfasto priemiesčio pašto skyriaus vakarėlyje taip sužavėjo jo kolegas, kad šie nedvejodami išleido jį dvimečių atostogų. Ir Belfasto „Elvis“ išsiruošė į kelią.

Ypatingas Kingo balso tembras atkreipė įrašų studijos „EMI-Electrola“ dėmesį, ir netrukus Kingas išleido savo pirmąjį albumą „Gravelands“, kuris sulaukė ypatingo susidomėjimo. Albumo, o ir paties Kingo išpopuliarėjimas prilygo stebuklui. Kingo atliekamos geriausios šiuolaikinės dainos, tokios kaip Nirvanos „Come As You Are“ ir Joy Division „Love Will tear Us Apart“ suteikė joms ypatingą – tik Elvio Preslio atlikimo manierai būdingą skambesį.

„Nostalgija Elviui vis dar gyva. Jau dvidešimt metų kaip jis miręs, tačiau vis dar traukia, domina, jaudina ir, tikiu, kad tokiu išliks visada. Elvis sukėlė pirmąjį Roc’n’Roll sprogimą, todėl jis tiesiog negali būti pamirštas. Tai jausmas, kurio niekada dar kartą nebeišgyvensime,“ – kuklinasi žmogus, pripažintas geriausiu šiandieniniu Preslio antrininku.

Ir Kingas tęsia Elvio legendą toliau: „Atlikdamas kūrinius, stengiuosi atsižvelgti į originalo versiją. Tačiau dainuodamas visuomet leidžiu sau atsiduoti iliuzijai, jog Elvis vis dar gyvas. Tikiuosi, jog klausydami mano kūrinių, tai pajunta ir klausytojai“. Gestai, šypsenėlė, kiekvienas vokalinis niuansas – tarytum paties Elvio. Jausmas, kad ant scenos sugrįžo Karalius, atrodo savaime suprantamas. Elvio Preslio su mumis nebėra, tačiau tęsti jo žemiškųjų darbų jis pasiuntė mums angelą.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Kultūra su žyma , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.