„Al-Qaeda“ rengia didelius teroro aktus Vakaruose, mano Britanijos kontržvalgyba

Britanijos kontržvalgyba mano, kad tarptautinis teroristų tinklas „al-Qaeda“ rengia prieš Vakarus didelius teroro aktus, „kuriuos galima palyginti su Hirošima ir Nagasakiu“. Tokia prielaida išdėstyta Jungtinio terorizmo tyrimo centro, įeinančio į Britanijos kontržvalgybos sistemą MI-5, pranešime. Jo turinį pavyko sužinoti Londono laikraščiui „The Sunday Times“.

Pranešime sakoma: „Tuo metu, kai organizacijos, susijusios su „al Qaeda“ kelia didžiulę grėsmę Jungtinei Karalystei, žvalgybos duomenys, gauti šį ketvirtį, rodo, kad galima grėsmė kyla iš kitų vietų, konkrečiai – „al-Qaeda“ skyriaus Irake“.

Pranešime pažymima, jog „vienas šio padalinio narių, dalyvaujantis rengiant operaciją, kuriai pritarė bendra „al-Qaeda“ vadovybė, giriasi, kad ji „prilygs Hirošimai ir Nagasakiui ir sukrės Romos sostą“. Taip islamistai vadina apskritai Vakarus.

„Mes manome, kad ši operacija tikriausiai bus didelė ataka prieš Vakarus ir per ją bus labai daug aukų“, – cituoja laikraštis MI-5 dokumentą.

Centro analitikai mano, kad tai gali būti galingas sprogimas, nors nuorodos į Hirošimą ir Nagasakį – Japonijos miestus, į kuriuos JAV lėktuvai numetė atomines bombas 1945 metais, nereikia suprasti tiesiogine prasme“, rašo laikraštis.

Pabrėžiama, kad „jie („al Qaeda“) turi kuo greičiau padaryti kažką radikalaus, nes praras pasitikėjimą savo žodžiais“.

Tačiau, priduria „The Sunday Times“, žvalgyba ragina nežiūrėti į grasinimus įvykdyti didelius teroro aktus kaip į „paprastą pasigyrimą“.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Pasaulyje su žyma , , .

One Response to „Al-Qaeda“ rengia didelius teroro aktus Vakaruose, mano Britanijos kontržvalgyba

  1. ech

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.