Diplomais masina ir apsišaukėliai, ir tarpininkai

Artėjant brandos egzaminams ir stojimo į aukštąsias mokyklas laikotarpiui, suaktyvėja ne vien diplomus parduodantys apsišaukėliai.

Vilniuje veikiantis Studijų kokybės vertinimo centras perspėjo, kad pastaruoju metu padažnėjo įvairių tarpininkų vilionių stoti į užsienio šalių aukštąsias mokyklas ir studijuoti neišvykstant iš Lietuvos.

Tokiu būdu gauti diplomai Lietuvoje nebus pripažįstami.

Neturi leidimo

Studijų kokybės vertinimo centras paskelbė, kad šiuo metu nė viena užsienio aukštoji mokykla neturi šalies Švietimo ir mokslo ministerijos leidimo vykdyti studijas Lietuvoje.

Tačiau, centro duomenimis, kai kurios Rusijos Federacijos aukštosios mokyklos įsigudrino Lietuvoje nelegaliai teikti ne vien aukštąjį, bet ir vidurinį bei profesinį išsilavinimą.

„Turime įrodymų, kad profesinį, o drauge su juo ir vidurinį išsilavinimą suteikė Lietuvoje nelegaliai veikiantis Maskvos valstybinio ekonomikos, statistikos ir informatikos universiteto padalinys. Tačiau Lietuvoje toks išsilavinimas yra niekinis“, – pridūrė Studijų kokybės vertinimo centro direktorius Eugenijus Stumbrys.

Klaipėdoje tebeveikia

Jis neatmetė galimybės, jog studijas tebevykdo ir Tarptautinė Baltijos akademija, kurios vienas padalinių susijęs su uostamiesčiu.

„Turime dokumentų kopijų, bylojančių, kad kai kurie Vilniuje ir Klaipėdoje vykę užsiėmimai Latvijoje pripažįstami kaip aukštojo mokslo studijos“, – pridūrė E.Stumbrys.

Jis priminė, kad akademijos veikla, susijusi su aukštojo mokslo studijų organizavimu, 2005-aisiais Vyriausybės sprendimu nutraukta.

Tuomet konstatuota, kad Rygoje įsikūrusiam Baltijos rusų institutui atstovaujanti Tarptautinė Baltijos akademija pažeidinėjo Lietuvos teisės aktus, ignoravo Vyriausybės reikalavimus, vengė teikti Švietimo ir mokslo ministerijai informaciją apie studijų programas arba pateikdavo klaidinančią informaciją.

Kad Tarptautinės Baltijos akademijos padalinys tebėra uostamiestyje, įsitikino ir „Klaipėdos“ žurnalistai.

Veikia rafinuotai

Viename Taikos prospekto pastate tebėra akademijos iškaba. Nors jos atstovų nepavyko vietoje rasti, budėtoja patvirtino, kad į ketvirtajame aukšte įsikūrusį akademijos padalinį ateina ir jo vadovai, ir studentai.

Išklausyti akademijos atstovų nuomonės dienraščiui nepavyko. Vakar telefonu atsiliepusi moteris teigė, kad vadovų nėra, o be jų negalinti teikti jokios informacijos.

Studijų kokybės vertinimo centro direktorius E.Stumbrys pastebėjo, kad užsienio aukštosios mokyklos veikia rafinuotai – mūsų šalies savivaldybėse pasirūpina teise teikti neformaliojo švietimo paslaugas. O iš tiesų užsiima kitokiais dalykais.

Kodėl tokia nelegali veikla Lietuvoje toleruojama ne vienerius metus, E.Stumbrio pastebėjimu, turėtų rūpėti pirmiausiai teisėsaugai.

Tačiau tarp Tarptautinės Baltijos akademijos studentų buvo daug būtent muitinės, policijos pareigūnų bei kitų specialiųjų tarnybų atstovų.

Parduoda diplomus

Klaipėdiečius ne vienerius metus viliojo ne vien Rygos, bet ir Maskvos, Kaliningrado aukštosios mokyklos. Jas atstovaujantys konsultacijų centrai ar viešosios įstaigos gali organizuoti, pavyzdžiui, kvalifikacijos kėlimo kursus, bet neturi užsiimti jokia su studijomis susijusia veikla.

Lengvatikiai gali užkibti ir ant kitokio jauko.

Į elektroninio pašto dėžutes vėl pradėjo skrieti anglų kalba parašyti laiškai, siūlantys įsigyti užsienio aukštųjų mokyklų bakalauro, magistro ar net mokslų daktaro diplomus.

Nereikia lankyti jokių paskaitų ar savarankiškai rengtis seminarams. Apsimetėlių rekomenduojamuose universitetuose nėra jokių įskaitų ar egzaminų.

Diplomai sukuriami vien profesinės patirties ar gyvenimo aprašymo (CV) įvertinimo pagrindu.

Pakanka sumokėti tam tikrą pinigų sumą ir po kelių savaičių diplomas, jo priedas, netgi rekomendaciniai laiškai atkeliaus paštu.

Pasak Studijų kokybės vertinimo centro direktoriaus E.Stumbrio, tai – ne vien būdas iš lengvatikių išvilioti pinigus.

Yra žmonių, mėgstančių savo darbo vietas papuošti įrėmintais užsienio universitetų diplomais.

Diplomuoti būrėjai

Galvas apsukti gali ne vien svetima kalba išmarginti užsienio universitetų diplomai.

Švietimo ir mokslo ministerija yra perspėjusi, kad šalyje veikianti viešoji įstaiga „Nacionalinių papročių ir tradicinių mokslų universitetas“ neturi Vyriausybės licencijos.

Norintiems išmokti jogos, astrologijos, įvairiausių būrimų, liaudies medicinos bei kitų dalykų šis universitetas pažadėjo bakalauro, magistro ar net daktaro laipsnį.

Lietuvoje tokie diplomai nėra pripažįstami, tačiau jie netrukdys imtis individualios veiklos, pavyzdžiui, įkurti būrimo saloną arba sudarinėti astrologines prognozes.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Švietimas su žyma , , , , , , , , , , , , , , .

1 atsiliepimas į "Diplomais masina ir apsišaukėliai, ir tarpininkai"

  1. x

    8) kokią čia plytą ant galvos anas užsidėjęs?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.