Virdžinijoje užpuolikas nušovė 32 žmones

Viename Virdžinijos universitete užpuolikas pirmadienį šaltakraujiškai nušovė 32 žmones ir nusišovė pats – tai daugiausiai aukų pareikalavęs toks išpuolis per visą JAV istoriją.

Dauguma žuvusiųjų buvo studentai, klausę paskaitos vienoje auditorijoje Virdžinijos politechnikos institute ir valstijos universitete. Atrodo, kad užpuolikas čia grandinėmis blokavo duris, kad aukos negalėtų pabėgti, sakė universiteto ir policijos pareigūnai.

Dar 15 žmonių buvo sužeisti – į kai kuriuos buvo šauta, o kai kurie susižeidė iššokę pro langus.

Vienas studentas „CBS News“ sakė, kad žudikas buvo azijietis vyras, maždaug 1,8 m ūgio. Jis atėjo į savo vokiečių kalbos paskaitą, nušovė vieną studentą ir profesorių, o paskui sistemingai iššaudė beveik visus auditorijoje buvusius studentus.

„Pasislėpiau po suolu, o jis toliau šaudė iš esmės į visus, kas buvo auditorijoje, – pasakojo Derekas O’Dellas (Derekas O’Delas), kuriam viena kulka pataikė į ranką. – Auditorijoje buvo turbūt nuo 15 iki 20 žmonių, ir jis nušovė 10-15 jų“.

Pasak jo, užpuolikas, kuris vilkėjo juodą odinį apsiaustą ir buvo užsidėjęs skrybėlę, kelis kartus iššovė iš pistoleto, iš naujo jį užtaisė ir vėl pradėjo šaudyti. Paskui jis išėjo, grįžo, šovė į duris ir vėl išėjo.

Kai policija pasiekė antrąjį pastato aukštą, šaudymas liovėsi, o paskui vienoje auditorijoje pareigūnai aptiko negyvą užpuoliką.

„Tai turbūt buvo vienas blogiausių dalykų, kuriuos mačiau per savo gyvenimą“, – sakė universiteto miestelio policijos viršininkas Wendellas Flinchumas (Vendelas Flinčamas).

Televizijos reportažai, kuriuose buvo matyti siaubo apimti studentai ir kruvinas aukas iš pastato nešantys policininkai, atgaivino prisiminimus apie 1999 metų žudynes Kolambinos mokykloje ir tikriausiai atnaujins ginčus dėl JAV galiojančių įstatymų ginklų klausimu.

Žudynės Virdžinijoje prasidėjo dvi valandos prieš žudiko siautėjimą auditorijoje, viename bendrabutyje už 0,8 km, kur, studentams pradėjus eiti į paskaitas, buvo nušautas vienas studentas ir viena studentė.

Policija tada manė, kad tas incidentas tuo ir pasibaigė ir kad užpuolikas pabėgo iš universiteto miestelio. Dėl to policija sulaukė kritikos, kad neskubėjo perspėti kitų studentų apie pavojų.

W.Flinchumas nurodė, kad policija preliminariai žino žudiko pavardę, bet jos kol kas neskelbia.

Pasak W.Flinchumo, policijos pareigūnai surado du ginklus, be to, yra dar vienas su pirmuoju šaudymu susijęs asmuo, dominantis pareigūnus, kurio apklausą policija vykdė kaip tik tuo metu, kai įvyko antrasis incidentas.

„Bandome nustatyti, ar tie du incidentai susiję. (Šio tyrimo) dalis bus balistinė ekspertizė“, – sakė jis.

Anksčiau W.Flinchumas sakė, jog užpuolikas tikriausiai buvo vienas. „The Washington Post“ pranešė, jog šaltiniai teisėsaugos institucijose teigė, kad už abu incidentus atsakingas vienas ir tas pats asmuo.

Šių žudynių aukų skaičius yra didesnis nei buvo nužudyta žmonių Teksaso universitete Ostine 1966 metų rugpjūčio 1 dieną, kai 25 metų studentas Charlesas Whitmanas (Čarlzas Vitmanas) per pusantros valandos nužudė 13 ir sužeidė dar 31 žmogų.

„Šiandien mūsų šalis gedi su tais, kurie Virdžinijos (politechnikos institute ir valstijos universitete) … neteko mylimų žmonių“, – sakė prezidentas George’as W.Bushas (Džordžas V.Bušas).

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Pasaulyje su žyma , , , , , , , , . Įrašykite į adresyną nuolatinę nuorodą.

1 komentaras į "Virdžinijoje užpuolikas nušovė 32 žmones"

  1. Jonas Krumas

    Wow, ar man taip pavyktu 💡

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.