Sunki kelio į pusfinalį pradžia

Prasidėjo Lietuvos nacionalinės krepšinio lygos (NKL) čempionato ketvirtfinalio varžybos. Pergalingai užvakar jas pradėjo Klaipėdos „Nafta-Uni-Laivitė”, namie nugalėjusi Kauno „Žalgirio-A. Sabonio KM” krepšininkus.

NAFTA-UNI-LAIVITĖ – ŽALGIRIS-A. SABONIO KM 89:86 (28:26, 13:14, 14:26, 34:20). Rungtyniavo ir taškus pelnė: „Naftai-Uni-Laivitei” – A. Žymantas (29 min./6 tšk.), R. Kasparavičius (7/0), M. Runkauskas (37/28), O. Kurauskas (23/11), E. Dimša (28/13), V. Valančius (28/7), M. Bugys (4/0), S. Galdikas (7/3), D. Daunys (14/7), A. Kaubrys (18/14); „Žalgiriui-A. Sabonio KM” – Š. Vasiliauskas (34/29), V. Lipkevičius (3/2), P. Kleiza (34/13), T. Barštys (11/5), A. Juškevičius (10/0), R. Ūzas (14/4), K. Kalvaitis (18/4), M. Pukinskas (2/0), D. Motiejūnas (37/18), S. Venė (33/11).

Reguliariojo NKL čempionato nugalėtojai „Naftos-Uni-Laivitės” krepšininkai rungtynes pradėjo įspūdingai. Per pirmąsias tris minutes uostamiesčio ekipa išsiveržė į priekį 11:2, o taškus pelnė „centrai” A. Kaubrys (7) ir E. Dimša (4). Negana to, per trumpą laiką tris pražangas susirinko kauniečių komandos pagrindinio penketo žaidėjas K. Kalvaitis.

Atrodė, kad klaipėdiečiai su „Žalgirio” jaunimu didelių problemų neturės. Tačiau tokia graži pradžia buvo apgaulinga.

Po pirmojo kėlinio „Naftos-Uni-Laivitės” persvara buvo tik du taškai, o prieš didžiąją pertrauką ji sumažėjo iki vieno taško.

Dideli nemalonumai mūsų miesto krepšininkų laukė trečiajame kėlinyje. Jam baigiantis svečiai ėmė pirmauti gana solidžiu skirtumu – 62:53, 66:53.

Na, o kai ketvirto kėlinio pradžioje kaunietis P. Kleiza (NBA rungtyniaujančio krepšininko brolis) į „Naftos-Uni-Laivitės” krepšį „įsūdė” tritaškį, klaipėdiečių padėtis tapo kritiška – 69:55.

Atsigauti po boksininkų terminais kalbant gilaus nokdauno „Naftos-Uni-Laivitės” vyrai pradėjo tik įpusėjus ketvirtam kėliniui, kuomet rezultatu 76:70 pirmavo kauniečiai. Šiuo momentu solo partiją atliko O. Kurauskas, iš eilės pelnęs 7 taškus (77:78).

Likus iki ketvirto kėlinio pabaigos dviem minutėms A. Žymantas savo komandos persvarą padidino iki septynių taškų – 85:78. Gausiai susirinkę žiūrovai lengviau atsikvėpė, bet tos paskutinės minutės buvo gana sunkios. Likus 38 sek. po rezultatyviai žaidusio Š. Vasiliausko tolimo metimo skirtumas sumažėjo iki dviejų taškų – 85:82. Šis Kauno krepšininkas vėliau pataikė dar vieną tritaškį (6 sek.- 88:86), o O. Kurauskas įmetė vieną baudą (3 sek. – 89:86). Paskutinė žalgiriečių ataka įstrigo ties aikštelės viduriu, ir „Nafta-Uni-Laivitė” šventė sunkią pergalę.

Rezultatyviausiai Klaipėdos komandoje žaidė M. Runkauskas, pelnęs 26 taškus.

Atkakli kova vyko ir per kitas pirmąsias ketvirtfinalio rungtynes. Jų rezultatai: Vilniaus „Akademija-MRU” (pernykštė čempionė) – Šilutės „Šilutė” 83:91 (27:24, 16:20, 20:20, 20:27), Pakruojo „Meresta” – Anykščių „Puntukas-Jarimpeksas” 76:71 (18:23, 26:13, 12:20, 20:15), Alytaus „Alytus” – Jonavos „SK Dextera” 87:93 (25:16, 20:25, 22:17, 20:35).

Antrosios ketvirtfinalio rungtynės bus žaidžiamos šiandien.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Sportas su žyma , , , , , , , , , .