Neblaivius globos namų auklėtinius tramdė policija

Biržų rajono vienų globos namų personalas jau ne pirmą kartą tramdyti neblaivius kaime ir globos namuose siautėjančius auklėtinius kviečiasi policijos pareigūnus

Šiurpino nepilnamečiai globotiniai

Trečiadienį apie 21 valandą Biržų rajono policijos budėtojams pranešta, kad reikia policijos pagalbos viename kaime siautėjantiems neblaiviems globos namų auklėtiniams sutramdyti. Apsvaigę nuo išgerto alaus du broliai ir dar du jų draugai šlaistėsi ir triukšmavo. Net pamatę policijos pareigūnus jie neišsigando. Paaugliai drąsiai šypsojosi ir jautėsi vos ne didvyriai. Dvylikamečiams ir trylikamečiams vaikinukams pareigūnai alkoholio matuokliu nustatė įvairų girtumą: 0,29, 0,58, 0,68 ir 0,91 promilės.

Vakar paskambinę į globos namus sužinojome, kad direktorė su neklaužadomis išvykusi į Biržus, į Policijos komisariatą. Su PB bendravusi socialinė pedagogė teigė, kad tai ne pirmas to ketvertuko netinkamas poelgis šį pavasarį.

Alaus nupirko suaugęs vyras

Socialinė pedagogė tęsė: „Paaugliai ypač suaktyvėjo šį pavasarį. Visi šie nepilnamečiai yra atvežti pas mus iš asocialių šeimų. Jie tokį elgesį matė namuose, tai jiems yra savaime natūralus dalykas. Aišku, paaugliams alaus parduotuvėje niekas nepardavė. Tačiau jau išsiaiškinome, kad jiems alkoholio įsigyti padėjo vienas kaimo gyventojas: vaikų paprašytas jis mielai sutiko nupirkti alaus. O paaugliai, kas baisiausia, netgi didžiuojasi tokiu savo poelgiu – mes juk vyrai. Ir kaip nesididžiuos, jei vietoj pasmerkimo vis dar atsiranda dėdžių, kurie paaugliams mielai nuperka alkoholio.“

Asocialių šeimų atžalos

Pedagogė pasakojo, kad globos namuose gyvena ir mokosi 30 vaikų. Iš jų tik du yra visiški našlaičiai, dar dviejų globotinių tėvai išvykę į užsienį. Likusieji vaikai į globos namus pateko iš asocialių šeimų.

O minėti triukšmadariai, pasak pedagogės, globos namuose gyvena jau daugiau kaip pusmetis. Vargo su jais darbuotojams buvo jau nuo pat pirmų dienų. Iš pradžių pasipylė nusiskundimai iš mokyklos, kad nesimoko, neklauso. Beje, kai kurie iš jų mokosi pagal lengvesnę programą. Paaugliai galėtų mokytis kur kas geriau, bet tingi ir krečia visokias išdaigas.

Žadama išvežti į kitą įstaigą

Ne kartą alaus ragavusiems globotiniams buvo aiškinama gražiuoju, kad toks poelgis yra netinkamas vaikams, kad jis negeras. Tačiau tokiose sąlygose augę, jie jau paauglystėje pradėjo elgtis taip, kaip jų tėvai. Su nederamai besielgiančiais paaugliais ne kartą yra bendravę Nepilnamečių reikalų darbuotojai, tačiau niekas nepadeda.

Anot socialinės pedagogės, visi dabar tik ir laukia, kol jiems sueis keturiolika metų. Tuomet bus išvežti iš globos namų į specialią ugdymo įstaigą. O kol kas jų netinkami poelgiai šiurpina globos namų personalą ir aplinkinius gyventojus.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Justicija su žyma , , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.