Elitiniam klubui – nemokamos patalpos Vilniaus centre

Veiklą plėsti ketinantis Vilniaus klubas sulaukė sostinės savivaldybės tarybos paramos. Per paskutinį posėdį klubui dešimčiai metų suteiktos nemokamos patalpos miesto centre.

Septynerius metus apleistų patalpų sostinės centre ieškojęs Vilniaus klubas pasirašys patalpų panaudos sutartį su savivaldybės administracija. Pastaroji iš šio sandorio negaus nė cento, o Vilniaus klubo rankose atsidūrusios patalpos sulauks kelis milijonus litų kainuosiančio remonto.

Panaudos sutarčiai pritarė ne visi miesto tarybos nariai. Opozicijos lyderis konservatorius Kęstutis Masiulis nesupranta, kodėl sostinės elitą vienijančiam klubui reikėjo nemokamai suteikti patalpas.

Ieškojo apleistų patalpų

Per paskutinį posėdį sostinės taryba nusprendė panaudos sutartimi suteikti Vilniaus klubui patalpas senamiestyje. Apie galimybę gauti patalpas iš miesto valdžios klubo nariai ėmė svarstyti dar prieš septynerius metus.

Sostinės verslo, politikos ir kultūros elitą vienijančiam klubui patalpų prireikė veiklos plėtrai. „Klubas ne kartą organizavo įvairius renginius, tad ėmėme svarstyti, kad mums reikia vietos, kur būtų galima susirinkti, pasikalbėti“, – LŽ aiškino buvęs Vilniaus klubo tarybos pirmininkas Vidmantas Janulevičius – pagrindinis šio klausimo koordinatorius. Pasikalbėti apie darbus klubo nariai anksčiau rinkdavosi vienas pas kitą, patalpas renginiams nuomojosi.

Klubo vadovai veiklos plėtrai ieškojo patalpų sostinės centre. „Ieškojome apleistų patalpų Vilniaus centre, kurias reikėtų sutvarkyti ir kartu prisidėti prie miesto gražinimo“, – aiškino Janulevičius.

Vilniaus klubo vadovai nusižiūrėjo jų kriterijus atitinkančias patalpas Trakų gatvės 2 name. „Jos labai apleistos. Mums buvo skaudu žiūrėti, kad jos tokios ir jomis niekas nesinaudoja“, – tikino Janulevičius.

Remontui aukos patys

Nors sostinės valdžia sutiko panaudai atiduoti klubo nusižiūrėtas patalpas, jos bus suteiktos trumpesniam laikotarpiui. Klubo vadovai prašė išnuomoti patalpas 20 metų, bet miesto politikai nusprendė, kad sutarties terminas – 10 metų.

Klubo vadovai jau galvoja apie įkurtuves, tačiau prieš tai ruošiasi remonto darbams. Kol kas planuojamų renovacijos darbų sąmata nėra aiški. Janulevičius spėjo, kad patalpų remontas klubui gali atsieiti kelis milijonus litų. Už šiuos pinigus žadama ne tik suremontuoti patalpas, bet ir sutvarkyti aplinką. „Į viską žiūriu ne tik kaip į patalpų gavimą. Galima sakyti, kad tai yra savo miesto atstatymas“, – įsitikinęs Janulevičius.

Klubo vadovai dar tiksliai nežino, iš kur gaus lėšų patalpų rekonstrukcijai. Tikimasi, kad pinigines plačiai atvers paties klubo nariai. „Be abejo, tai bus jų aukos. Mėginsime ieškoti ir kitų šaltinių“, – teigė Janulevičius.

Klubo vadovai nesibaimina investuoti milijonus litų į dešimtmečiui jiems išnuomotą pastatą. Pasibaigus sutarčiai klubo nariai esą tik džiaugsis, kad jiems pavyko suremontuoti patalpas. „Bent jau būsime sutvarkę patalpas. Dar vienas namas Vilniaus mieste bus gražesnis ir tvarkingesnis“, – sakė buvęs Vilniaus klubo tarybos pirmininkas.

Argumentai neįtikino

Konservatorius Masiulis piktinasi, kad sostinės senamiestyje esančio pastato panaudos sutartis buvo palaiminta skubotai. „Argumentai, kuriais Vilniaus klubui buvo išnuomotas tas pastatas, man neatrodo svarūs“, – tvirtino jis LŽ. Politikas mano, kad klausimo svarstymą reikėjo atidėti iki naujos kadencijos tarybos posėdžio.

Masiuliui užkliuvo, kad turtingas klubas apskritai paprašė savivaldybės suteikti jam patalpas. „Jei klubas turtingas, jis gali nusipirkti patalpas bet kur“, – įsitikinęs konservatorius.

Mero Artūro Zuoko politinio oponento neįtikino ir tai, kad prašymą suteikti prestižinėje vietoje esančias patalpas Vilniaus klubas pagrindė tuo, jog yra viešoji įstaiga. „Vilnių reprezentuojančių viešųjų institucijų yra begalė. Šios įstaigos steigimas apskritai šiek tiek keistokas. Manau, kad klubas instituciškai neturėtų būti susijęs su miesto valdžia“, – aiškino Masiulis.

Vienija elitą

1998 metais įkurtas Vilniaus klubas vienija beveik šimtą politikos, verslo ir kultūros elito atstovų. Tarp klubo bičiulių – operos solistai Virgilijus Noreika, Eduardas Kaniava, Vladimiras Prudnikovas, alpinistas Vladas Vitkauskas, Vilniaus arkikatedros administratorius Ričardas Doveika. Klubo prezidentas yra kadenciją baigiantis Vilniaus meras Zuokas. Vienas pagrindinių klubo veiklos principų – Vilniaus gražinimas.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Statyba su žyma , , , , , , , , , , , . Įrašykite į adresyną nuolatinę nuorodą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.