Teisiamųjų suole – garsūs nusikaltėliai

Vakar į teisiamųjų suolą sėdo 13 vyrų. Jie kaltinami prieš porą metų plėšikavę Vakarų Lietuvoje.

Įžeidinėjo ir grasino

Šių nusikaltimų metu plėšikai naudojosi policininkų uniformomis bei koviniais ginklais. Tarp teisiamųjų – ne kartą rezonansinėse bylose teisti asmenys.

Šeši teisiamieji kali už kitus nusikaltimus, tad į teismo salę buvo atvesti surakinti antrankiais.

Kaip dažniausiai būna didelės apimties bylose, dalis kaltinamųjų pripažino kaltes ir nurodė ne tik savo, bet ir bendrininkų veiksmus, tuo sukeldami šių neapykantą. Todėl pirmojo teismo posėdžio metu galima buvo išgirsti įžeidimų ir net grasinimų.

Suvienijo kalėjimas

Vienu iš gaujos organizatorių vadinamas ne kartą teistas 34 metų kretingiškis Vilius Miltenis, pravardžiuojamas Viliuku. Jis anksčiau buvo sietas su Klaipėdos „Žardinių“ nusikalstama grupuote. Prieš aštuonerius metus jis buvo nuteistas su šios gaujos nariais.

Už grotų sėdi ir kita legendinė kriminalinio pasaulio asmenybė – 38 metų Arūnas Markevičius, pravarde Markizas. A.Markevičius prieš dešimtį metų buvo laikomas galingiausios Palangos gaujos vadeiva, ne kartą yra kalėjęs. Teigta, esą Markizo gauja pradėjo nuo butų plėšimų, vėliau vogė automobilius ir reikalavo išpirkų.

Kiti kaltinamieji: Arūnas Kaveckas, Mindaugas Milius, Vidas Bagdzevičius, Andrejus Žoglo, Danielius Narijauskas, Linas Būta, Nerijus Krumplys, Tomas Bitinas, Arūnas Murauskas, Bartas Derkintis ir Ivanas Kanopkinas.

Daugelis jų yra kartu kalėję ir taip susipažino.

Gauja plėšikavo, vogė automobilius, mušė žmones. Apie aukas nusikaltėliai susirinkdavo informaciją ir negailestingai mušdavo, kol šie atiduodavo uždirbtus pinigus bei kitas vertybes.

Vieną žiauriai sumuštą auką nusikaltėliai išmetė iš automobilio netoli ligoninės.

Persirengė miške

Vienas ryškiausių ir tipiškiausių šios gaujos nusikaltimų – gintaro meistro, gyvenančio Kretingos rajone, apiplėšimas 2004 metų pavasarį. Verslininkas teigė, kad vienas kaltinamųjų, Arūnas Kaveckas, tiksliausiai papasakojo visas šio įvykio aplinkybes.

Pasak A.Kavecko, auką gerai pažinojo V.Miltenis. Jis turėjo informacijos apie tai, kad verslininkas namuose laiko didelę sumą pinigų. Šiam nusikaltimui įvykdyti iš Vilniaus buvo pasikviestas I.Kanopkinas, kuris neseniai buvo atlikęs bausmę kolonijoje.

Iš anksto buvo numatyta data. Net kai sugedo nusikaltėlių mašina, planas nebuvo pakeistas.

Pakeliui pas auką keturi bendrininkai sustojo miške ir persirengė. Vienas jų apsivilko policininko uniformą, kitas – juodą kostiumą ir užsidėjo akinius, kad būtų panašus į valstybės saugumo darbuotoją.

Kiti du liko su sportiniais drabužiais. O veidus paslėpė po kaukėmis. Labiausiai bijojo būti atpažintas V.Miltenis. Jis net stengėsi nekalbėti, kad balsas jo neišduotų.

Verslininkams grasinta koviniais pistoletais „TT“ ir „Baikal“.

Pagrobė gintaro

Kai šeimininkas tariamiems pareigūnams atidarė namo duris, nusikaltėliai įsiveržė į vidų ir verslininką bei jo žmoną paguldė ant grindų. Vėliau surištą vyrą uždarė į vonią, o jo žmoną – kambaryje.

Verslininkas buvo mušamas ir spardomas, kad pasakytų, kur laikomi pinigai bei kaip užvedamas jo automobilis.

Tąkart A.Kaveckas, M.Milius, I.Kanopkinas ir V.Miltenis iš verslininko namų išsinešė grobio, vertinamo daugiau nei 130 tūkstančių litų. Tai buvo pinigai, mobilieji telefonai, apie 120 kilogramų gintaro žaliavos, pagrobė ir automobilį.

Vakar prasidėjęs teismo procesas turėtų tęstis visą šį mėnesį. Liudyti bus kviečiama kelios dešimtys žmonių.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Justicija su žyma , , , , , , , . Įrašykite į adresyną nuolatinę nuorodą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.