Laikas pasirūpinti augalais

Nespėjusieji kovo mėnesį persodinti kambarinių augalų tai padaryti turėtų suskubti šį mėnesį.

Pasak Klaipėdos universiteto Botanikos sodo floristės Loretos Raudonienės, geriausia augalams parinkti specialiai jiems skirtą su-balansuotą žemės mišinį.

Vienoks tiks kaktusams, kitoks – palmėms ar vijokliniams augalams.

Žemės mišinių galima nusipirkti gėlių parduotuvėse, taip pat didesniuose prekybos centruose.

„Jei kambarinė gėlė yra gerokai ūgtelėjusi, ją reikia persodinti į dviem ar trimis centimetrais didesnį vazoną. Per didelis vazonas nėra gerai – gėlė jame vargs. Verta atsiminti, kad šiuo metu žydinčių augalų nereikėtų judinti. Juos persodinti bus galima vėliau, pasibaigus žydėjimui“, – patarė floristė.

Turėtų sukrusti ir žmonės, norintys vasarą turėti žydinčius balkonus. Kas nespėjo anksčiau, jau dabar turėtų paskubėti į vazonus ar lovelius sodinti gėlių gumbus, į dėžutes sėti sėklas, o jose tankiai sudygusius daigus – išretinti.

Pasak L. Raudonienės, našlaites, begonijas, fuksijas, pelargonijas, surfinijas, petunijas, lobelijas, tagetes, lobuliarijas bei kitas gėles nuo palangių į atvirus balkonus geriausia kraustyti praėjus šalnų grėsmei.

Nenorintys vargti su daigais žmonės gėlių sodinukų gali nusipirkti parduotuvėse ar turgavietėse.

Pradėjusios žydėti gegužės pabaigoje ar birželio pradžioje, balkone gėlės akį džiugins iki rudens šalnų.

Mėgstančios po ranka turėti žalumynų šeimininkės ant palangių ar įstiklintuose balkonuose gali pasėti krapų, laiškinių svogūnų, petražolių, salotų, špinatų.

Loveliuose ar dėžutėse tankiai sudygusius daigus vėliau teks išretinti ir persodinti, kad saulėje gausiau derėtų.

Atvirame balkone juos auginti galima irgi tik po šalnų.

„Augantys balkone augalai, žinoma, nebus tokie vešlūs ir derlingi kaip darže, tačiau visada po ranka. Pabandyti verta“, – paragino L.Raudonienė.

Nebijantys eksperimentuoti žmonės balkonuose augina ir kekinius pomidorus. Jų vaisiai – nedideli, bet skanūs ir gausiai dera.

Kai kurie klaipėdiečiai balkone augina netgi morkas. Jų šaknys – neilgos, trumpos ir apvalios, panašios į ridikėlių gumbus, todėl nereikalaujančios daug žemės.

Gėlių, prieskoninių augalų bei daržovių sėklų galima nusipirkti bet kuriame prekybos centre.

Pakelio kaina – pusė lito ir brangiau.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Šeima ir namai su žyma , , , , , . Įrašykite į adresyną nuolatinę nuorodą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.