Erkės puola ir mieste

Pabudusios erkės žmones ir gyvūnus puola ne tik užmiestyje, bet ir Klaipėdos skveruose.

Pirmieji tai pastebėjo šunų šeimininkai.

Žmonės skundžiasi, kad net ir po pasivaikščiojimų miesto ribose iš augintinių odos tenka rankioti dideles kraujo prisisiurbusias erkes.

Viena klaipėdietė nustebo, kai po kelias minutes trukusio pasivaikščiojimo už P.Mašioto mokyklos stadiono jos kalytė namo parsinešė net aštuonias dideles erkes.

Mažajame Kaimelyje gyvenanti Jurgita taip pat jau ne kartą po pasivaikščiojimų ties Vasaros estrada ir Danės upės pakrantėse rankiojo į savo šuniuko odą įsisiurbusias erkes.

Klaipėdos visuomenės sveikatos centro gydytoja entomologė Danguolė Kisielienė sakė, kad erkės prabudo kovo 23 dieną. Tai – ne per anksti. Yra buvę metų, kai jos atsibusdavo jau kovo 8 dieną.

Kol kas dar erkės nelabai aktyvios ir jų nėra daug. Pasak gydytojos, aktyvios jos tampa tik įpusėjus gegužei.

D.Kisielienė mano, kad į miesto teritoriją erkių galėjo atnešti gyvūnai, ypač šunys ir katinai. Būtent juos erkės šiuo metu labiausiai puola, nes keturkojai mėgsta pasiknaisioti po lapais arba pasivolioti žolėje.

Gydytoja įspėjo po pasivaikščiojimų iš gyvūnų kailio erkes išrankioti arba patiems, arba kreiptis į veterinarą. Kitaip į gyvūnų odą įsisiurbusios erkės gali išplisti ten, kur jų nėra ir netgi įsisiurbti žmogui.

Anot medikės, gyvūnus ir žmones puola tos pačios erkės.

Taip pat rekomenduojama žmonėms parkuose vaikščioti grįstais takeliais, o ne žolynais, ypač kol nuo žolės nenugrėbstyti lapai.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Lietuvoje su žyma , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.