Sutikti Velykų – pėsčiomis į Vatikaną

Sutikti Velykas Vatikane, pasimelsti šv. Mergelei Marijai Portugalijoje ar prisijungti prie medituojančių Tibeto vienuolių susiruošia vis daugiau Lietuvos gyventojų.

Neretai pėsčiomis keliaujantys piligrimai dvasiniams ieškojimams negaili nei pinigų, nei laiko – jų kelionės trunka iki kelių mėnesių ir gali kainuoti ne vieną tūkstantį litų. Per šias Velykas nemažai klaipėdiečių šv. Mišių klausysis Romoje. Ten pat po kelių savaičių lietuviai taps Popiežiaus Jono Pauliaus II paskelbimo šventuoju liudininkais.

Piligrimų daugėja

Lietuvos piligrimų bendrijos pirmininkas Darius Liutikas dienraščiui pasakojo, kad su šios pelno nesiekiančios organizacijos pagalba žmonės į religines keliones leidžiasi jau nuo 2004-ųjų.

„Keliones inicijuoja įvairios religinės bendruomenės, pačios parapijos. Kadangi Lietuva – katalikų šalis, tai ir maršrutai pasirenkami į krikščionims svarbias vietas. Žmonės turi galimybę keliauti už savikainą. Jokio verslo iš to nedarome”, – aiškino D.Liutikas.

Pats su piligrimais nemažai šalių aplankęs keliautojas teigė, kad tarp tikrųjų piligriminių kelionių ir vadinamojo religinio turizmo yra didelis skirtumas.

„Piligrimų tikslas – tobulėti dvasiškai, aplankant jiems itin svarbias vietoves, o kelionių agentūrų reklamuojamose kelionėse, pavyzdžiui, į Jeruzalę, žmonės tik susipažįsta su šalimi. Tos kelionės – viso labo pažintinės. Be to, ir agentūrų įkainiai visiškai kitokie”, – sakė jis.

Pastaraisiais metais piligrimų Lietuvoje sparčiai daugėja. Didesnis susidomėjimas tokiomis kelionėmis jaučiamas prieš didžiąsias katalikiškas šventes.

„Tai natūralu, nes per šventes religijos centruose aukojamos šv. Mišios, todėl tikintieji trokšta asmeniškai jose dalyvauti, gauti palaiminimą. Kita vertus, piligrimų daugėja dar ir todėl, kad šalies gyventojai vis daugiau laiko praleidžia keliaudami – ir poilsio, ir verslo, ir dvasiniais tikslais”, – kalbėjo Lietuvos piligrimų bendrijos pirmininkas.

Keliauja pėsčiomis

Dažniausiai piligrimai pasirenka netolimus maršrutus Lietuvos ribose ir įveikia juos pėsčiomis.

Šiuo metu vienas populiariausių maršrutų – nuo Kryžių kalno į Šiluvą. Kelionė trunka tris dienas.

Tačiau pasitaiko tokių piligrimų, kurie pėsčiomis keliauja ir į užsienį – į šv. Mergelės Marijos apsireiškimo vietas Lurde Prancūzijoje, Sanjago de Kompostelą Ispanijoje, Fatimą Portugalijoje ar kitas vietoves, susijusias su Dievo Motinos garbinimo kultu.

„Būna, kad tikintieji iš Lietuvos eina į Romą ar net Portugaliją. Kelionėse jiems tenka praleisti iki trijų mėnesių”, – sakė D.Liutikas.

Jo teigimu, dažnai žmonės gali sau leisti piligriminei kelionei skirti tik dvi savaites – tiek, kiek trunka atostogos.

„Todėl važiuojama autobusu, kuriame telpa iki keturiasdešimties žmonių. Priklausomai nuo maršruto ir kelionės trukmės ji gali kainuoti nuo vieno iki dviejų tūkstančių litų”, – teigė jis.

Pagerbia Popiežių

Ypatingo tikinčiųjų susidomėjimo visada susilaukia Popiežiaus Jono Pauliaus II asmenybė.

D.Liutikas tikino, kad gegužės mėnesį Vatikane vyksianti buvusio Popiežiaus beatifikavimo ceremonija neabejotinai sutrauks ir minias katalikų iš Lietuvos.

„Kol kas grupės nerenkame, tačiau apie tam įvykiui skirtą kelionę jau mąstome”, – sakė jis.

Netrūksta klaipėdiečių, kurie į pažintines piligrimines keliones leidžiasi savarankiškai ar su kelionių agentūrų pagalba.

Aštuonių dienų kelionė į Italiją, kurios metu bus proga sutikti Velykas Romoje, šiemet – ypač populiari. Visi kelialapiai, kainavę apie 1 300 litų, buvo išpirkti iki šventės likus dviem savaitėms.

Kloja tūkstančius

Auga susidomėjimas ir tolimomis kelionėmis, kuriose žmonės ne tik susipažįsta su egzotiškais kraštais, bet ir su tų šalių religija.

Pastaraisiais metais lietuvius itin traukia rytietiška kultūra ir tikėjimas. Šiuo ažiotažu netruko pasinaudoti brangias keliones organizuojančios agentūros, kurios vos prieš kelerius metus tokių kelionių apskritai nerengdavo.

Aštuoniolikos dienų vizitas į Kiniją ir Tibetą kainuoja apie 9 tūkst. litų. Už tokios pat trukmės apsilankymą Indijoje ir Nepale tenka pakloti apie 11 tūkst. litų.

Kelerius metus tarp Lietuvos tikinčiųjų nenuslūgsta ir Izraelio populiarumas. Devynių dienų viešnagė Jėzaus Kristaus gimtinėje atsieina apie 3 tūkst. litų.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Įvairenybės su žyma , , , , , , , , , , , , , , , , , .

1 atsiliepimas į "Sutikti Velykų – pėsčiomis į Vatikaną"

  1. audrone

    esu labai susidomejus kelione i santjago pesciomis,noreciau suzinoti gal yra kokia parapija ar organizacija kuri organizuoja sia kelione.buciau labai dekinga.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.