Padangos – kaip vynas

Šis palyginimas daugeliui atrodys keistas. Tačiau ir vieno, ir kito produkto kokybė tiesiogiai priklauso nuo to, kaip jis laikomas.

Dažnam vairuotojui bent porą kartų per metus kyla klausimas: kaip tinkamiau saugoti pakeistas padangas, kad jos laikytų kiek galima ilgiau.

Guma susensta

Dabar, kai masiškai keičiamas automobilių „apavas“, šis klausimas itin aktualus. Todėl ir pradedame pokalbį apie padangas: jų laikymą, savybes, tinkamumą vienomis ar kitomis važiavimo sąlygomis ir t.t.

Pradėsime nuo abėcėlės – jų laikymo.

Atrodytų, kas gali būti paprasčiau: radai garaže ar rūsyje neužgriozdintą kampą, sukrovei rietuvę iš sezoną naudotų padangų, ir pamiršk jas iki rudens, kai ratams vėl prireiks žieminio „apavo“.

Štai čia ir yra esminė klaida.

Padangų gamintojai į gumą prideda specialių antioksidacinių medžiagų, tačiau ši priemonė ne visuomet duoda pageidaujamą efektą ir padangos netenka daugelio savybių jau antrą eksploatacijos sezoną. Ypač tai pasakytina apie žiemines dygliuotąsias padangas.

Todėl nuo laikymo netgi labai priklauso, kokią prekę turėsite po pusmečio.

Padangas geriausia laikyti specialiuose stelažuose vertikaliai, ne aukštesnėje kaip 25 laipsnių temperatūroje.

Dygliuotosios padangos

Joms reikalavimai dar griežtesni. Svarbiausia, būtina vengti kontakto su alyvomis, dažais, riebiais paviršiais, kuru, kitais cheminiais skysčiais. Negana to, patalpa turėtų būti tamsi ir vėdinama.

Beje, nuimant padangas verta pasižymėti, ant kurios ašies kuri buvo sumontuota. Kitaip tariant, padangas, ypač dygliuotąsias, ir kitą sezoną rekomenduotina statyti į tą pačią vietą, o jei perstatysite, tai tik iš priekio į galą. Priešingu atveju jau įpusėjus žiemai kils grėsmė netekti iki trečdalio dyglių.

Jei keisite padangas kryžiuodami, daug greičiau iškris dygliai.

Laikymas

Padangos su diskais turi būti saugomos vertikaliai, iš bėdos gali būti pakabinamos.

O štai padangas be diskų, kartoju, galima laikyti tik stačiai ir nepamiršti maždaug kas mėnesį jas pasukti. Priežastis aiški: ilgesnį laiką stovėdamos vienoje padėtyje jos deformuojasi. Kad tos deformacijos būtų išvengta, privalu periodiškai keisti jų padėtį. Laiko tai užims nedaug, o nauda – akivaizdi.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Transportas su žyma , .

1 atsiliepimas į "Padangos – kaip vynas"

  1. eglė

    labux 😳 🙂 😀 😉 😛 😮 😐 💡 😯 👿 😡 😕 🙄 8)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.