Atviro kodo programinė įranga – nelegali

Teisininkams atlikus kasmetinę įstatymų patikrą, paaiškėjo stulbinantis faktas, pagal Lietuvos Respublikos įstatymus atviro kodo programinė įranga Lietuvoje yra nelegali.

Platesnių duomenų apie šį kuriozą kol kas nėra. Lietuvos Respublikos Ryšių reguliavimo tarnyba pranešė tik pagrindinį faktą, kad Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodeskso 30 skyriuje „NUSIKALTIMAI INFORMATIKAI” 198 – 3 punkte rašoma: „visa kita ne už užmokestį įsigyta programinė įranga yra laikoma nelagalia ir jos gaminimas, laikymas, importavimas, eksportavimas, pardavimas ar kitoks perleidimas, pakeitimas, instaliavimas arba naudojimas komerciniais tikslais, taip pat šios įrangos reklamavimas užtraukia baudą arba laisvės atėmimo bausmę įmonių, įstaigų, organizacijų vadovams bei fiziniams asmenims.”

Formuojant šį punktą yra padaryta esminė klaida. O tai reiškia, jog kiekvienas asmuo ar įmonė naudojanti atviro kodo ar nemokamą programinę įrangą, pavyzdžiui Linux operacinę sistemą, gali būti nubausta.

Valdžios atstovai nekomentavo šios įstatymų spragos. Taip pat nėra žinoma, ar artimiausiu metu šį punktą yra planuojama keisti.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Informacinės technologijos su žyma , , .

1 atsiliepimas į "Atviro kodo programinė įranga – nelegali"

  1. MARIUSmarius

    Nieko sau… Dar tegu freeware uzdraudzia 😀

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.