Sparčiai populiarėja kompiuteriai ir internetas

Kompiuterių ir interneto vartotojų skaičius Lietuvoje ir toliau didėja.

Bendrovės „TNS Gallup“ atliktas tyrimas parodė, kad per paskutinius metus kompiuterius turinčių šalies gyventojų skaičius ir prie interneto prijungtų kompiuterių skaičius išaugo 18 proc., o interneto sklaida šių metų pradžioje siekė beveik 40 proc.

Iš viso stalo ar nešiojamus kompiuterius 2007 metų pradžioje savo namuose turėjo 43 proc. šalies gyventojų ir per metus šis skaičius padidėjo 8 procentiniais punktais. Tuo pačiu laikotarpiu praėjusiais metais kompiuterius turėjo kiek daugiau nei trečdalis gyventojų.

Šių metų pradžioje 7 iš 10 Lietuvos gyventojų turimų kompiuterių buvo prijungti prie interneto. Lyginant šį skaičių su tuo pačiu laikotarpiu praėjusiais metais, prie interneto prijungtų kompiuterių skaičius išaugo daugiau kaip 13 procentinių punktų.

Apklausa parodė, kad interneto aktualumas žmonėms kasdieniame gyvenime didėja. Šiais metais daugiau nei trys ketvirtadaliai (76 proc.) apklaustų kompiuterio vartotojų nurodė, kad naršymas internete buvo pagrindinė jų veikla naudojantis kompiuteriu. Praėjusių metų apklausoje šis skaičius siekė 68 proc.

Daugėja ir tų žmonių, kurie internetu naudojasi nuolatos – jų skaičius išaugo nuo 28 iki 32 proc. Apskritai internetu naudojasi beveik 40 proc. šalies gyventojų.

„Į didėjantį kompiuterių ir interneto populiarumą reaguoja ir reklamos užsakovai. Per paskutinius kelerius metus reklamos apimtys internete auga ir tikėtina, kad virtualiai žiniasklaidai bei kitiems portalams pritraukiant vis daugiau žmonių dėmesio, panašius augimo tempus jos išlaikys ir šiais bei ateinančiais metais“, – teigia „TNS Gallup“ media direktorius Gytis Juodpusis.

2007 metų žiemą pajamos (gross) iš reklamos internete buvo 66 proc. didesnės nei tuo pačiu metu 2006-aisiais. Šių metų pradžioje internete labiausiai reklamavosi mobilaus ryšio operatoriai, politinės partijos ir avialinijos. Reklamai internete daugiausia pinigų išleido „Omnitel“, „Bitė“ ir Tėvynės sąjunga.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Informacinės technologijos su žyma , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.