Lietuvos klubams nepavyko laimėti

Baltijos futbolo lygos čempionate sekmadienį prasidėjo antrasis ratas.

Buvo sužaistos trejos rungtynės. Per jas pergalių neiškovojo nė vienas Lietuvos klubas.

Vilniaus „Vėtra”, rungtyniavusi Latvijos sostinėje Rygoje, D grupėje neįveikė vietos „Skonto” futbolininkų. Šis susitikimas baigėsi lygiosiomis – 1:1.

Beje, ir pirmojo rato rungtynės tarp šių komandų taip pat baigėsi lygiosiomis – 1:1.

„Vėtra” pirmavo po 19 minutę brazilo Severino Limos de Mauros įmušto įvarčio. Rezultatą 53 minutę išlygino Rygos klubo žaidėjas Aleksandras Cauna.

„Skonto” ir „Vėtra” turi po 5 taškus ir grupėje dalijasi 1-2 vietas.

Na, o vienvalde C grupės lydere tapo Benjamino Zelkevičiaus treniruojama Liepojos „Metalurgs” (Latvija) komanda.

Liepojiečiai namuose 3:1 nugalėjo Vilniaus „Žalgirio” futbolininkus.

Pirmąjį „Metalurgs” ekipos įvartį 23 minutę įmušė visas rungtynes žaidęs Mindaugas Kalonas. Du kartus liepojiečių gretose pasižymėjo Girtas Karlsonas (64 ir 67 min.).

„Žalgirio” žaidėjas Igoris Morinas pačioje rungtynių pabaigoje rezultatą sušvelnino iš baudinio.

Liepojos komandoje Tomas Tamošauskas žaidė visas rungtynes, Darius Miceika antrajame kėlinyje buvo pakeistas, o Nerijus Astrauskas liko tarp atsarginių.

30-ą minutę iš aikštės buvo pašalintas antrąją geltoną kortelę gavęs Vilniaus ekipos žaidėjas Artūras Steško.

Pirmojo rato šių komandų susitikimas buvo pasibaigęs lygiosiomis – 0:0

„Metalurgs” sąskaitoje – 5 taškai po trejų rungtynių. 2 taškus po trijų susitikimų turintis „Žalgiris” užima trečią vietą.

B grupėje Panevėžio „Ekranas” namuose sužaidė lygiosiomis (0:0) su Latvijos čempione Ventspilio „Ventspils” ekipa.

Pirmame rate šių klubų rungtynės baigėsi 3:0 ventspiliečių naudai.

„Ventspils” (7 tšk./3 rungt.) užima pirmą, o „Ekranas” (4/3) – antrą vietas.

Po rungtynių Panevėžyje vyko komandų fanų muštynės. Aukštaitijos sostinės spauda rašo, kad policija sulaikė trylika „Ventspils” futbolo aistruolių, o du „Ekrano” sirgaliai atsidūrė ligoninės priėmimo skyriuje.

Beje, jau šią savaitę Rygos „Skonto” klubo sporto direktoriaus postą turėtų palikti Aleksandras Starkovas. Apie tai vakar rašė Latvijos laikraštis „Neatkariga”. Aišku, ne dėl to, kad užvakar nesugebėjo įveikti „Vėtros”.

Vakar rašėme, kad iš Latvijos futbolo rinktinės vyriausiojo trenerio pareigų atsistatydino Jurijus Andrejevas, o A. Starkovas po kelerių metų pertraukos sutiko grįžti prie rinktinės vairo.

„Šią savaitę A. Starkovas turėtų palikti „Skonto” klubą. Po to surengsime trenerių tarybos posėdį, kuriame tarsimės dėl jo paskyrimo”, – laikraščiui teigė Latvijos futbolo federacijos (LFF) generalinis sekretorius Janis Mažeckis.

A. Starkovas Latvijos rinktinei vadovavo 2001-2004 metais. Jo vadovaujama Latvijos nacionalinė komanda dalyvavo 2004 metų Europos čempionato finaliniame etape. 2004 metais A. Starkovas pasirašė sutartį su Maskvos „Spartak” klubu, tačiau po kelių mėnesių pasitraukė iš Rusijos komandos ir tapo „Skonto” sporto direktoriumi.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Sportas su žyma , , , , , , , , .