Irako prokurorai reikalauja mirties bausmės „Cheminiam Ali“

Irako kaltintojai reikalauja mirties bausmės Saddamo Husseino (Sadamo Huseino) pusbroliui, žinomam Cheminio Ali pravarde – pirmadienį jie pateikė baigiamuosius argumentus, byloje, nagrinėjančioje etninių kurdų genocidą devintojo dešimtmečio pabaigoje.
Ali Hassanas al Majeedas (Alis Hasanas Madžidas) ir darp enki buvę aukšti partijos „Baath“ nariai teisiami už jų vaidmenį 1988 metų karinėje kampanijoje „Anfal“ („Karo trofėjai“) Šiaurės Kurdistane.

„Mes pareikalavome mirties bausmės visiems kaltinamiesiems, išskyrus Taher al-Ani (Taherą Ani), kurį paprašėme teismo paleisti dėl įrodymų trūkumo“, – sakė naujienų agentūrai „Reuters“ vyriausiasis kaltintojas Munkithas al-Faroonas (Munkitas Farunas).

T. al Ani vadovavo Šiaurės reikalų komitetui ir buvo Mosulo provincijos gubernatorius. Visiems šešiems buvo pateikti kaltinimai karo nusikaltimais ir nusikaltimais žmoniškumui, o A.H. al Majeedui – dar ir sunkesnis kaltinimas genocidu.

Kampanijos „Anfal“ metu kai kurie kaimai buvo paskelbti „draudžiama zona“, kuri buvo griaunama ir bombarduojama laikantis išdegintos žemės taktikos. Tūkstančiai kaimiečių buvo deportuoti, daug jų išžudyta.

A.H. al Majeedas, Cheminiu Ali vadintas dėl to, kad jis sąmoningai nurodė panaudoti cheminį ginklą, bylos svarstymo metu prisipažino įsakęs kariuomenei nubausti mirtimi visus kurdus, kurie nevykdys įsakymo keltis iš savo kaimų; be to jis dar pridūrė, jog jam nėra dėl ko atsiprašyti.

Teisiamieji tvirtino, jog kampanija „Anfal“ buvo teisėta, nes nukreipta į karinį taikinį – kurdų partizanus, kurie kovėsi Irano pusėje per 1980-1988 metų Irako ir Irano karą.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Pasaulyje su žyma .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.