Baltijos lygoje – dvi lygiosios ir viena lietuvių nesėkmė

Baltijos lygoje sekmadienį buvo žaidžiamos trejos rungtynės – „Ekranas” namuose be įvarčių baigė mačą su „Ventspils”, lygiosiomis išvykoje į Rygą prieš „Skonto” sužaidė ir „Vėtra”, o Liepojoje „Metalurgs” įtikinama persvara įveikė „Žalgirį”. Susitikimas tarp „Kauno” ir „Dinaburg” neįvyko dėl Latvijos klubo pašalinimo iš lygos.

Pirmosiose šį sezoną rungtynėse Panevėžio „Aukštaitijos” stadione „Ekranas” susitiko su Latvijos čempionu „Ventspils” klubu, kuriam išvykoje buvo pralaimėjęs triuškinančiai rezultatu 0-3.

Šį kartą panevėžiečių gretose gana netikėtai pasirodė naujokas – į aikštę nuo mačo pradžios išbėgo 25 metų vidurio gynėjas iš Estijos Taavi Rähnas.

Tačiau mačo pradžioje „Ekranas” neteko traumą patyrusio kito gynėjo Dainiaus Glevecko, o siekti revanšo atakuojant panevėžiečiams taip pat nesisekė. Komandoms nepasižymėjus susitikimas baigėsi taikiai rezultatu 0-0, tad „Ventspils” išsaugojo B grupės lyderio poziciją.

C grupėje į priekį išsiveržė Benjamino Zelkevičiaus treniruojama Liepojos „Metalurgs” ekipa, kuri savo aikštėje įveikė Vilniaus „Žalgirį”.

Pirmąjį įvartį Latvijos klubui 23 minutę pelnė lietuvis Mindaugas Kalonas, ir „Žalgiriui” likus dešimtyje po Artūro Steško pašalinimo antrojo kėlinio viduryje dviem tiksliais smūgiais per tris minutes pergalę „Metalurgs” įtvirtino puolėjas Girtas Karlsonas. Paguodos įvartį „Žalgirio” komandai jau per pridėtinį laiką nuo 11 metrų žymos įmušė Igoris Morinas.

Tuo tarpu D grupės lyderis taip ir nepaaiškėjo, nes Rygos „Skonto” ir Vilniaus „Vėtros” dvikova antrą kartą baigėsi lygiosiomis 1-1.

Šį kartą Latvijoje į priekį pirmieji po brazilo Lima Severino įvarčio 19 minutę išsiveržė svečiai, bet po pertraukos rezultatą išlygino šeimininkų žaidėjas Aleksandras Cauna.

Sekmadienio rungtynių statistika

B grupė

„Ekranas” 0 – 0 „Ventspils”

„Ekranas”: Stefanovič; Padaigis, Gleveckas (14′ L.Klimavičius), Rahn, Skroblas; Bička, Savėnas, Tomkevičius, Pogreban (81′ Galkevičius); Kavaliauskas, Varnas (61′ Šidlauskas)

Turnyrinė lentelė:

1. „Ventspils” 3 2 1 0 4-0 7
2. „Ekranas” 3 1 1 1 2-4 4
3. „TVMK” 2 0 0 2 1-3 0

C grupė

„Metalurgs” 3 – 1 „Žalgiris”

23′ [1 – 0] Mindaugas Kalonas

64′ [2 – 0] Girts Karlsons

67′ [3 – 0] Girts Karlsons

90′ [3 – 1] Igoris Morinas (11m.)

30′ Artūras Steško („Žalgiris”) pašalintas iš aikštės

„Žalgiris”: Šetkus; Choruži, I.Steško, Dubyna, Aleksa; Puotkalis (Lemežis), A.Steško, Poderis, Bursuc; Morinas, Mižigurskis (Romašovas)

1. „Metalurgs” 3 1 2 0 4-2 5
2. „Levadia” 2 0 2 0 2-2 2
3. „Žalgiris” 3 0 2 1 2-4 2

D grupė

„Skonto” 1 – 1 „Vėtra”

19′ [0 – 1] Lima Severino

53′ [1 – 1] Aleksandrs Cauna

„Vėtra”: Žutautas; Sasnauskas, Skerla, Budimir, Jankauskas, Pedro; Panka, Raliukonis, Butrimavičius (89′ Šernas); Severino, Stankevičius (66′ Juška (84′ Azizi))

1. „Skonto” 3 1 2 0 6-2 5
2. „Vėtra” 3 1 2 0 5-2 5
3. „Flora” 2 0 0 2 0-7 0

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Sportas su žyma , , , , , , , , , .