Filipinuose su nerimu laukiama įkaitų dramos pabaigos

Gemmą Arroyo (Chemą Arojo) beveik ištiko isterija, kai ji priartėjo prie policijos įspėjamosios juostos, kuria atitverta teritorija Filipinų sostinės centre, kur įkaitais laikomi 32 vaikai, tarp jų ir šios moters šešerių metų dukra.
„Prašau, pone, prašau, išleiskite mūsų vaikus“, – maldavo G.Arroyo, mėgindama prasiveržti pro policijos užkardą.

Moteris sakė maniusi, kad jos dukra yra poilsiautojų mėgiamoje kalnų vietovėje, kur turėjo vykti autobusas su į ekskursiją susirengusiais vaikais, kai ji išgirdo naujienas apie įkaitų pagrobimą.

„Jie tai daro kasmet. Staiga per televiziją pamačiau įkaitų dramą. Mano širdis apmirė“, – sakė G.Arroyo, kurios veidu sruvo ašaros.

Tuo metu šalia stovinti kita moteris isteriškai raudojo, reikalaudama, kad policija ir derybininkai imtųsi veiksmų ir išlaisvintų vaikus.

Policija atitvėrė visą kvartalą aplink Manilos miesto rotušę, o prie užkardos susirinkę nerimo kamuojami darželinukų tėvai ir artimieji stengėsi suvokti, kodėl pats darželio vadovas Junas Ducatas (Chunas Dukatas) paėmė įkaitais savo globotinius.

„Jis sakė mums, kad tai bus ekskursija. Pažinojome poną Ducatą, jis buvo labai malonus. Prašau, paleiskite mūsų vaikus, – sakė Clara Moreno (Klara Moreno). – Jie nekalti. Mes žinome, kad jūs įkūrėte mokyklą, todėl nesuprantame, kodėl jūs taip elgiatės“.

Moteris sakė labai bijanti dėl savo sūnaus Reynardo (Reinardo), nes jis išsigąsta, kai per televiziją pamato ginklus ar ginkluotus vyrus.

Autobusą su vaikais užgrobę J.Ducatas ir du jo bendrininkai sakė, kad turi granatas bei revolverius, ir pareikalavo galimybės radijo bangomis kreiptis į žmones.

Padrikame pareiškime, kurį transliavo vietos radijas, J.Ducatas sakė, kad yra prislėgtas, nes daug žmonių vis dar gyvena skurde, o turtingi politikai nedaro visko, kas įmanoma, kad pagerintų šalies ekonomikos padėtį.

J.Ducatas žadėjo nenuskriausti vaikų, tačiau sakė, jog nepaleis jų, kol vyriausybė nepatenkins jo pagrindinio reikalavimo – kad 145 darželinukams, įskaitant įkaitus, iki universiteto būtų garantuotas nemokamas būstas ir mokslas.

„Net jei bus pralietas mūsų kraujas, aš nešausiu“, – sakė darželio vadovas ir pareikalavo, kad jo vardu derybas vestų senatorius Ramonas Revilla (Ramonas Revilja), veiksmo filmų žvaigždė, kuris, pasak J.Ducato, yra jo draugas.

Po 45 min. R.Revilla įtikino J.Ducatą paleisti vieną vaiką. Senatorius sakė, kad įkaitų pagrobėjas vėl reikalauja eterio.

„Jis nori žvakių ir mobiliojo telefono baterijų. Vaikai nenukentėję. Jis tiesiog nori pakalbėti, – sakė R.Revilla. – Jis pažadėjo nieko nenuskriausti. Tačiau jo rankos drebėjo, kai jis laikė granatą“.

Senatorius prašė J.Ducatą leisti atnešti ledų ir maisto vaikams, kurie žvilgčiojo pro langus ir mojo rankomis.

Kiek vėliau policijos atstovas Cipriano Querolas (Siprijanas Kerolas) pranešė, kad J.Ducatas sutiko 19 val. vietos (14 val. Lietuvos) laiku pasiduoti, tačiau daugiau detalių nepateikė.

Buvęs Filipinų sostinės policijos viršininkas, senatorius Alfredo Limas (Alfredas Limas) sakė, kad J.Ducatas jau anksčiau yra mėginęs patraukti dėmesį. 1987-aisiais Maniloje po ginčo dėl vieno pastato statybos jis, grasindamas netikromis granatomis, įkaitais paėmė du kunigus.

Vėliau kunigai, kurie per įkaitų dramą nenukentėjo, buvo paleisti, o J.Ducatui pareikšti kaltinimai, tačiau byla nebuvo užbaigta, vietos televizijai sakė A.Limas.

„Esu tikras, kad ir šįkart viskas baigsis taikiai“, – sakė jis.

J.Ducato sūnus Buboy (Bubojus) sakė, kad jo tėvas keikia skurdą ir korumpuotus politikus ir nori būti išgirstas.

Valdžios atstovai sakė, kad J.Ducatui, kuris yra statybų rangovas, gerai sekasi verslas. Be to, jis ne kartą varžėsi vietos rinkimuose, tačiau nė karto nelaimėjo.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Pasaulyje su žyma , , , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.