Šiaurės Korėjos branduolinis bandymas buvo nesėkmingas, sako CŽV

Pernai spalį Šiaurės Korėjos įvykdytas branduolinis bandymas buvo nesėkmingas ir neįrodo, kad šalis turi branduolinį ginklą, kaip skelbia Pchenjanas.
Tai pareiškė JAV Centrinės žvalgybos valdybos (CŽV) direktorius Michaelas Haydenas (Maiklas Haidenas), kurio žodžius trečiadienį cituoja Pietų Korėjos laikraštis.

Šiaurės Korėja spalį paskelbė, kad sėkmingai atliko požeminį branduolinį bandymą. JAV ir Pietų Korėjos pareigūnai bei ekspertai tuomet sakė, kad sprogimas buvo palyginti silpnas, ir kai kurie iš jų pareiškė rimtų abejonių dėl Pchenjano branduolinių pajėgumų.

„Jungtinės Valstijos nepripažįsta Šiaurės Korėjos valstybe, turinčia branduolinį ginklą, – sakė M.Haydenas, kurio žodžius laikraščiui „JoongAng Ilbo” citavo Pietų Korėjos gynybos pareigūnas. – Taip yra todėl, kad pernai įvykdytas branduolinis bandymas buvo nesėkmingas”.

„JoongAng Ilbo” nurodė, kad tai M.Haydenas pareiškė per pokalbį su Pietų Korėjos gynybos ministru Kim Jang-soo (Kim Džangsu) Seule.

Pietų Korėjos gynybos ministerija atsisakė patvirtinti CŽV vadovo komentarus, tačiau nurodė, kad M.Haydenas ir Kim Jang-soo buvo susitikę antradienį. JAV ambasada šių pareiškimų taip pat nekomentavo.

Po spalį įvykdyto branduolinio bandymo Jungtinių Tautų (JT) Saugumo Taryba paskelbė Pchenjanui finansines sankcijas.

Tačiau vasarį Šiaurės Korėja derybose su Pietų Korėja, Jungtinėmis Valstijomis, Japonija, Rusija ir Kinija pasiekė svarbų susitarimą nutraukti savo branduolinę programą mainais į 330 mln. JAV dolerių vertės pagalbą.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Pasaulyje su žyma , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.