„Šiauliai” sensacingai įveikė „Lietuvos rytą” ir pakilo į ketvirtąją vietą BBL

Paskutinėse SEB Baltijos krepšinio lygos (BBL) pirmojo diviziono rungtynėse „Šiaulių” krepšininkai namuose sensacingai 87:80 įveikė čempionų titulą ginančius Vilniaus „Lietuvos ryto” krepšininkus ir iškovoję ketvirtąją pergalę, įnešė į turnyro lentelę pakeitimų.

Šiauliečiai aplenkė Ramūno Butauto treniruojamą Rygos „ASK Riga” klubą, kuriam prieš kelias dienas pralaimėjo ir turnyro lentelėje užėmė ketvirtąją vietą bei pateko į ketvirtfinalio varžybas.

Tuo tarpu trečiąją nesėkmę patyrusi „Lietuvos ryto” ekipa turnyro lentelėje liko antroje vietoje, užleidusi pirmąją vietą vieną sykį pralaimėjusiems Kauno „Žalgirio” krepšininkams.
Nuo pat susitikimo pradžios šiauliečiai nei kiek nenusileido čempionų titulą ginantiems vilniečiams. Atvirkščiai, jau pirmojo kėlinuko pabaigoje sužaidus atkarpą 9:0 pavyko išsiveržti į priekį 17:10, o po pirmojo kėlinuko šeimininkai buvo priekyje 24:15.

Antrajame kėlinuke skirtumas tarp komandų ne tik nesumažėjo, bet po Manto Ruikio tolimo metimo pasiekė dviženklį (27:17). Šiauliečiams pavyko kontroliuoti žaidimą bei išlaikyti pranašumą, o antrąjį kėlinuką užbaigę 8 „sausais” taškais šeimininkai pirmavo 46:29.

Po didžiosios pertraukos „Lietuvos rytas” startavo 5 taškais iš eilės, tačiau „Šiauliai” išsaugojo dviženklį pranašumą (46:34). Sužaidus penkias minutes skirtumas tarp komandų sumažėjo iki 10 taškų (53:43), tačiau šeimininkai spurtavo 7:0 ir susigrąžino saugų pranašumą (60:43). Prieš lemiamą ketvirtį „Šiauliai” buvo priekyje 65:51.

Intriga aikštelėje sugrįžo likus 6 minutėms iki susitikimo pabaigos, kai po Matthew Nielseno prasiveržimo su pražanga „Lietuvos ryto” deficitas sumažėjo iki 8 taškų (61:69). Likus žaisti 4 minutes sunkų dvitaškį su pražanga pataikė Artūras Masiulis, o po svečių nesėkmės puolant krepšį tolimą metimą pridėjo Vaidas Pauliukėnas ir „Šiaulių” persvara padidėjo iki 15 taškų (79:64). Vis dėlto „Lietuvos rytas” dar nenuleido rankų ir pasinaudodamas šiauliečių klaidomis likus pusantros minutės sušvelnino atsilikimą iki 10 taškų (69:79). Vilniečiai dar bandė laimėti dvikovą prasižengdami prieš varžovus, tačiau šeimininkai laikė pranašumą savo rankose bei laimėjo susitikimą

„Šiauliai”: A.Čepulis 18, V.Pauliukėnas 17, A.Masiulis 13 (8 atk.kam.), D.Pakamanis 9, A.Mažutis (5 rez.perd.), M.Ruikis ir .

„Lietuvos rytas”: J.P.Batista 15 (9 atk.kam.), R.Štelmahers 12 (5 atk.kam.), M.Lukauskis 11, K.Rushas, T.Delininkaitis, A.Jomantas ir M.Nielsenas – po 9, A.Šležas 6.