JAV planuoja žmogaus skrydį į Mėnulį 2015 metais

Artimiausia žmogaus kelionė į Mėnulį jau planuojama – tai įvyks 2015 metais arba kiek vėliau, pareiškė JAV kosmoso tyrimų agentūra NASA. Po to Mėnulyje bus statoma tarptautinė stotis.

Tiesa, kol kas nenuspręsta, kokia raketa gabens astronautus Mėnulio link, kaip bus pasielgta su senstančių erdvėlaivių flotile, nes ketinta jų atsisakyti 2010 metais. „Konkrečios datos neturiu, bet tai gali būti tarp 2015 metų (tai būtų artimiausia data) ir 2020 metų (vėliausiai)“, – sakė naujasis NASA administratorius Michaelas Griffinas, kuris Paryžiuje vykstančioje aviacijos parodoje buvo paklaustas apie NASA planus grįžti į Mėnulį.

M. Griffinas tikisi įgyvendinti prezidento George’o W. Busho svajonę – vėl imtis darbų Mėnulyje ir rengtis kelionei į Marsą.

Dėl erdvėlaivio parinkimo kelionei į Mėnulį žadama nuspręsti per artimiausius kelis mėnesius.

Šiuo metu kruopščiai nagrinėjama galimybė į kosmosą skraidyti pilotuojamu tyrimų aparatu (Crew Exploration Vehicle, CEV), kuris turėtų pakeisti ligšiolinius daugkartinio panaudojimo erdvėlaivius (shuttle), nes šių era baigsis 2010 metais. Naujasis laivas tiktų skrydžiams į orbitoje esančią Tarptautinę kosminę stotį (TKS) ir Mėnulį.

Paskutinį kartą žmonės Mėnulį aplankė 1972 metais – tai buvo „Apollo-17“ astronautai.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Švietimas su žyma , , , , . Įrašykite į adresyną nuolatinę nuorodą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.