Dviejų Belgijos miestų – Gento ir Antverpeno – keleiviai tapo eksperimentiniais triušiais.
Važiavimo autobusu išlaidas dabar galima apmokėti mobiliuoju telefonu.
Tiems, kurie nenori bendrauti su automatu stotelėje arba pirkti bilietėlį iš vairuotojų, užtat mieliau maigo mobiliojo telefono mygtukus, atsirado alternatyvi galimybė sumokėti už važiavimą miesto transportu.
Pakanka mobiliuoju telefonu (trumpąja žinute) išsiųsti užsakymą, nurodyti maršrutą ir gauti patvirtinimą.
Šis pranešimas ir laikomas autobuso ar tramvajaus bilietu.
Kad keleivis apsimokėtų, papildomai daugiau registruotis nereikia.
Užtat galima pasirinkti iš dviejų mokėjimo rūšių: pinigai nuskaičiuojami nuo užsakovo telefono kortelės arba suma pridedama prie mėnesinio mokesčio už mobilųjį ryšį.
Kaip tvirtina autobusų bilietų pardavimo SMS žinutėmis projekto autoriai, tai galėtų iš esmės palengvinti miesto transporto vairuotojų, kuriems nuolat tenka pardavinėti bilietus, darbą.
Keleiviams SMS bilietai naudingi tuo, kad jie 20 proc. pigesni už įprastus. Eksperimentas truks iki rugsėjo 1 d.
Jei jis bus pripažintas sėkmingu, 2008 metais važiavimo mokestis telefonu taps įprasta paslauga.