“Lietuvos rytas” – ULEB taurės finale!

Vilniaus „Lietuvos rytas” atsakomosiose ULEB taurės pusfinalio rungtynėse pralaimėjo Belgrado „Zeleznik” ekipai rezultatu 69:72, tačiau pateko į šio turnyro finalą. Rungtynes Vilniuje Lietuvos klubas laimėjo 11 taškų skirtumu.

Rungtynes sėkmingiau pradėjo šeimininkai, kurie pirmavo 4:0. Netrukus Kareemas Rushas pataikė iš toli, bet čia pat su pražanga du taškus pelnė Aleksandras Rasičius bei vėl susigrąžino keturių taškų pranašumą. Tačiau šešis taškus iš eilės pelnė Matthew Nielsenas ir rezultatas tapo lygus 9:9.

Šeimininkams dar kartą pavyko įgyti trijų taškų pranašumą, bet K.Rushas vienu metimu jį vėl išlygino. Paskutinę kėlinuko minutę vilniečiai padrikai puolė bei leido varžovams sėkmingai baigti pirmąjį kėlinuką 20:16.

Antrame kėlinuke „Zeleznik” pabandė spurtuoti ir po kelių sėkmingų atakų jau beveik panaikino visą deficitą 28:18. Vilniečių gretose nesėkmingai rungtyniavo J.P.Batista, kuriam nesisekė nei puolime, nei gynyboje. Po Roberto Štelmaherio ir M.Nielseno metimų rezultatas tapo jau 28:23. Netrukus „Lietuvos ryto” situaciją dar labiau pagerino keli Eurelijaus Žukausko blokai bei taiklūs Artūro Jomanto bei M.Nielseno metimai. Dar po vieno įspūdingo E.Žukausko bloko pats aukštaūgis tos pačios atakos metu dėjimu iš viršaus persvėrė rezultatą svečių naudai 31:30. Vis dėlto kėlinuko pabaigą sėkmingiau sužaidė serbai, kurie po dviejų kėlinukų pirmavo 37:32.

Trečią ketvirtį geriau pradėjo šeimininkai, kurie per keletą minučių vėl beveik panaikino visą deficitą – (43:34). Tačiau situaciją vėl gelbsti M.Nielsenas, tritaškio metimo metu privertęs prasižengti varžovą bei šaltakraujiškai sumetęs visas baudas. Čia pat iš po krepšio įmeta R.Štelmaherio, o kitoje atakoje Mindaugas Lukauskis smeigia tritaškį. Po M.Nielseno metimo vilniečiai jau priekyje 44:43. Netrukus šeimininkai vėl spurtavo ir Milošo Teidosičio dėka rezultatas tapo 55:47. Vilniečius kėlinuko pabaigoje išgelbėjo taiklūs tolimi R.Štelmaherio ir M.Lukauskio metimai, po kurių 57:53 serbų naudai.

Ketvirtame kėlinuke vilniečiai neleido varžovams spurtuoti – po kelių sėkmingų atakų rezultatas jau buvo lygus 57:57. Likus keturioms minutėms serbai pirmavo tik vienu tašku 62:61. „Lietuvos rytas” žaidė ramiai bei neleido šeimininkams pelnyti lengvų taškų. Likus žaisti dvi minutes serbai pradėjo naudoti presingą ir iškart privertė suklysti K.Rushą. Tačiau tai buvo viskas, ką pavyko sukurti jaunai „Zeleznik” komandai. J.P.Batista sumetė tris baudas iš keturių, o šeimininkai netaikliai šaudė pro šalį. Rungtynių rezultatas 72:69 serbų naudai ir „Lietuvos rytas” – ULEB taurės finale.

„Zeleznik”: Z.Erceg ir A.Rasic – – po 15, M.Teodosic 14, B.Cvetkovic 11, P.Samardziski 8.

„Lietuvos rytas”: M.Nielsenas 19, K.Rushas 15, R.Štelmaheris 8, M.Lukauskis ir A.Jomantas – po 7, E.Žukauskas 2 (4 blokai).

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Sportas su žyma , , , , , , , , .

1 atsiliepimas į "“Lietuvos rytas” – ULEB taurės finale!"