Mažosios partijos gelbėsis drauge

Savo pasirodymą savivaldos rinkimuose patenkinamai įvertinę socialliberalai, tikėdamiesi kur kas geresnių rezultatų per kitais metais vyksiančius Seimo rinkimus, imasi burti centro politinių jėgų koaliciją

Savivaldybių tarybų rinkimuose tik septintąją vietą tarp partijų užėmusi opozicinė Naujoji sąjunga (NS, socialliberalai), kuri vietos tarybose iškovojo iš viso 97 mandatus, nuo šiol visą dėmesį skirs pasirengti 2008-ųjų Seimo rinkimams. Kad jų rezultatai būtų sėkmingesni nei savivaldos rinkimų, NS lyderis Artūras Paulauskas ragina Lietuvos centro politines jėgas vienytis ir dirbti drauge. Toks kvietimas buvo pakartotas (panašių pareiškimų būta ir anksčiau -aut.) šeštadienį vykusiame NS tarybos posėdyje. Per jį, be kita ko, buvo įvertinti socialliberalų rezultatai per praėjusius savivaldos rinkimus.

Būtina vienytis

Ne tik NS, bet ir dar kelios nedidelės politinės partijos beveik negavo mandatų per savivaldybių tarybų rinkimus. „Matome, kad šiuo metu yra maždaug penkios partijos, kurios praktiškai kovoja dėl tų pačių rinkėjų. Labai panašios šių partijų programos, panaši ideologija. Tikėtina, kad ir rinkėjai dėl tokio susiskaldymo partijų gausoje nelabai susigaudo. Galiausiai jie lieka nepatenkinti ir rinkimų rezultatais, nes rinkėjų interesams nėra tinkamai atstovaujama nei savivaldybėse, nei Seime. Siūlytume telkti ir konsoliduoti tas centro jėgas“, – žurnalistams sakė Paulauskas.

LŽ paklaustas, kas tokiame centro bloke galėtų būti socialliberalų partneriai, NS pirmininkas įvardijo Liberalų sąjūdį, krikščionis demokratus, valstiečius liaudininkus, taip pat Darbo partiją.

Kadangi partijų jungimasis yra ilgalaikis procesas, pasak politiko, dabartiniame etape pakaktų susivienyti į koaliciją išlaikant savarankiškumą.

Laukti nėra kada

Paulauskas nenorėjo atskleisti, su kuriomis partijomis jau derėtasi dėl galimo jungimosi į koaliciją. Pasak jo, pokalbiai bus intensyvesni, kai visos suinteresuotos jėgos pasitars ir gaus savo tarybų įgaliojimus.

Kartu NS lyderis prisipažino, jog būrimasis turėtų būti gana spartus, kad partijų skyriai iš anksto žinotų, kokios galimybės per ateinančius Seimo rinkimus kelti kandidatus vienoje ar kitoje vienmandatėje apygardoje. Tam esą reikia parengti bendrą visų bendradarbiausiančių partijų strategiją.

Tikimasi, kad suburti centro politines jėgas į koaliciją ir pradėti rengtis 2008-ųjų Seimo rinkimams pavyks jau balandį ar gegužę.

Pernai rugsėjį Paulauskas taip pat buvo iškėlęs idėją suvienijus Seimo centristines jėgas, tarp jų ir „darbiečius“, sudaryti centro bloką, kuris taptų atsvara socialdemokratams ir konservatoriams.

Sulaukė kritikos

Savo rezultatais per praėjusius savivaldos rinkimus NS atstovai nėra labai patenkinti. „Rezultatai mūsų netenkina, siekėme geresnių“, – socialliberalų nuopelnus kritiškai įvertino Paulauskas. Daugiau kaip 6 tūkst. narių vienijanti NS savo atstovų neturės didžiųjų miestų – Vilniaus, Kauno ir Klaipėdos – savivaldybių tarybose. Vis dėlto NS vadovas numatė, kad socialliberalams pavyks gauti keturis merų, penkis ar šešis vicemerų, kur kas daugiau nei anksčiau administracijos vadovų postų.

Kaip vieną vidinių priežasčių, kodėl savivaldos rinkimai buvo nesėkmingi, Paulauskas nurodė prastą kai kurių partijos skyrių darbą.

„Ne visai sklandžiai dirbo ir centrinis rinkimų štabas. Per vėlai pastebėjome, kad pasirinktas konsultantas nesusidorojo su savo pareigomis, per vėlai pradėjome kurti komunikavimo strategiją, nukreiptą į partijos atpažinimo didinimą, partijos numerio viešinimą. Nepavyko laiku suformuoti ir pagaminti reklaminės medžiagos“, – kalbėjo NS pirmininkas.

Pasigendama lyderių

Paklaustas, ar po nesėkmingų rinkimų neišgirdo siūlymų trauktis iš partijos pirmininko pareigų, Paulauskas prisipažino sulaukęs nemažai kritikos, tačiau dėl postų kalbos esą nebuvo.

Beje, NS, kaip ir daugeliui kitų partijų, ryškių asmenybių problema tampa vis aktualesnė. Tai savo kalboje pabrėžė ir Paulauskas: „Reikia pažymėti, kad miestuose ir rajonuose turime nedaug politinių lyderių, kurie nori bei gali turėti aukščiausius postus ir galėtų kelti naujas idėjas, kovoti su oponentais, nebijotų kelti į viešumą problemų, valdžios blogų darbų.“

Pasidomėjus, ar partijos prestižui nepakenkė ir kai kurių žinomų asmenybių – socialinės apsaugos ir darbo ministrės Vilijos Blinkevičiūtės, Seimo nario Artūro Skardžiaus pasitraukimas, taip pat pasyvi buvusio užsienio reikalų ministro parlamentaro Antano Valionio pozicija, Paulauskas aiškino, kad dėl to NS reitingai tikrai nenukrito. Kartu jis pripažino, kad išlikti darnia ir vieninga komanda visuomenės akyse, be abejo, būtų buvęs pranašumas.

Į LŽ klausimą, ar NS sprendimas pasitraukti iš valdančiosios koalicijos nebuvo klaida, turėjusi įtakos ir rinkimų rezultatams,

Paulauskas atsakė neigiamai. Jo teigimu, ankstesniuose savivaldos, prezidento ir Europos Parlamento rinkimuose NS dalyvavo būdama valdžioje. „Rezultatai buvo dar blogesni nei dabar, kai esame opozicija“, – sakė socialliberalų lyderis. 2002 metų savivaldybių tarybų rinkimuose NS buvo laimėjusi 138 mandatus.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Politika su žyma , , , , , , , , . Įrašykite į adresyną nuolatinę nuorodą.

2 komentarai į "Mažosios partijos gelbėsis drauge"

  1. Skarbalius

    Komunistai vieningai kyla į paskutiniąją kovą,siekdami laimėti seimo rinkimus.Anot Paulausko VSD skandalas visuomenei nerūpi.

  2. Roma

    Visi šalies komunistovičiai – vienykitės.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.