Karas su darbdave baigėsi darbuotojų pergale

Po ilgų bylinėjimųsi teismuose garsi Panevėžio verslininkė, „Romantic“ viešbučio ir kelių restoranų savininkė Dalia Kuklierienė Aukščiausiajame Teisme patyrė triuškinantį pralaimėjimą – buvusiems samdiniams sutuoktiniams Indrai ir Dariui Masiokams ji turės pakloti per 80 tūkstančių litų
Nuosprendis galutinis ir neapskundžiamas. Pagaliau po kelerių metų, perėjusi visas teismų instancijas, panevėžiečių Indros ir Dariaus Masiokų šeima pasiekė pergalę prieš buvusią darbdavę, atleidusią juos iš darbo be rimto preteksto.

Verslininkė reagavo tyla

Vakar garsios verslininkės mobilusis telefonas tylėjo. D.Kuklierienė neatsakė į skambučius, tad PB ir nepavyko sužinoti, kaip į tokį teismo sprendimą ji reaguoja. Galbūt verslininkės jau netgi nebėra mieste, kad neatsako į telefono skambučius.

PB apie šią plačiai mieste nuskambėjusią istoriją jau rašė. Prieš pustrečių metų iš darbo „Nemuno“ kavinėje be jokios rimtos priežasties buvo atleisti padavėja barmene dirbusi Indra ir vadybininkas Marius. Nors jauni žmonės prašė darbdavės palaukti bent kelias savaites, kol jie susiras naują darbą, tačiau darbdavės ambicijos buvo didesnės už sveiką protą.

Masiokai bandė gražiuoju tartis su buvusia darbdave, kad ši sumokėtų jiems už priverstines pravaikštas ir nereikėtų leisti pinigų teismams ir advokatams. Tačiau D.Kuklierienė apie tai nė girdėti nenorėjo. Ji buvusius darbuotojus kaltino aplaidumu darbe ir nesutiko, kad šie iš darbo buvo atleisti neteisėtai.

Įsisuko į teismų karuselę

Atleisti iš darbo jauni panevėžiečiai teisybės ėmė ieškoti teisme. Tuomet jie prašė iš D.Kuklierienės priteisti 8 tūkstančius litų už priverstines pravaikštas. Teismas tokį buvusių darbuotojų ieškinį patenkino, tačiau verslininkė buvusiems samdiniams mokėti nesiruošė.

Teismo sprendimas nukeliavo pas antstolius, tačiau šie nesugebėjo iš verslininkės išreikalauti pinigų, nes šioji teismo sprendimą apskundė. D.Kuklierienės nelaimei, ir aukštesnės instancijos teismas sprendimą paliko nepakeistą.

Bėgant laikui augo buvusiems darbuotojams priteistos pinigų sumos už neteisėtą atleidimą iš darbo, prisidėjo teismo išlaidos ir mokestis advokatams. D.Kuklierienei neįtiko jos bylą tvarkęs antstolis Algis Balsevičius. Ji parašė skundą, neva antstolis pasiskaičiavo sau per didelį atlyginimą nuo priteistinos sumos. Tačiau vėliau, kaip PB sakė antstolis A.Balsevičius, verslininkė skundą atsiėmė.

Skundė kiekvieną antstolio veiksmą

„Kiekvienas mano veiksmas buvo skundžiamas, – teigė antstolis. – Kai aš po pirmojo teismo sprendimo pradėjau nuo įmonės sąskaitos nurašinėti po truputį pinigus, D.Kuklierienė apskundė teismo sprendimą, ir nuskaitymai buvo sustabdyti. Jie buvo sustabdyti ir tuomet, kai verslininkė apsiskundė Aukščiausiajam Teismui. Sąskaita buvo įšaldyta iki Aukščiausiojo Teismo sprendimo. Dabar, kai jį gavau, Masiokams išmokėjau per 8600 litų“.

Pasak antstolio, jaunai panevėžiečių šeimai turi būti išmokėta per 60 tūkstančių litų kompensacijos, taip pat I.Masiokienei už kiekvieną praleistą dieną papildomai priskaičiuojama maždaug po 50 litų. Tai jau tęsiasi maždaug nuo praėjusių metų rudens.

„Nežinau, – dvejojo antstolis, – ar bylą laimėjusi šeima greit gaus jiems priteistus pinigėlius. Nes jau dabar nuskaitymas iš D.Kuklierienės įmonės sąskaitos yra sustabdytas. Aukščiausiasis Teismas vėl išsireikalavo tas bylas, nes verslininkė vėl padavė skundą dėl to, kad buvo atnaujintas nuskaitymas nuo jos sąskaitos“.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Justicija su žyma , , , , , , . Įrašykite į adresyną nuolatinę nuorodą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.