Sustabdyta UAB „Liūtukas ir ko“ veikla

Kauno miesto valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos sprendimu, UAB „Liūtukas ir Ko“ veikla sustabdyta, o iš prekybos yra išimamos nesaugios UAB „Liūtukas ir ko“ pusgaminių partijos, kurių tinkamumo vartoti terminai iki 02-02-2008, 19-02-2008 ir 23-02-2008.

Klaipėdos miesto valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos specialistai, reaguodami į vartotojo skundą, atliko iš rinkos atrinktų UAB „Liūtukas ir Ko“ pusgaminių „Naminių koldūnų“ laboratorinius tyrimus. Nacionalinės veterinarijos laboratorijos Klaipėdos apskrities filiale atlikus mėginių tyrimus išskirta Salmonella bakterijos.

Kaune veikiančios UAB „Liūtukas ir Ko“ gamybos įmonės patikrinimą atlikę Kauno miesto valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos pareigūnai atrinko 10 patvirtinamųjų „Naminių koldūnų“ mėginių. Papildomai paimti plovinių mėginiai iš mėsos tvarkymo, sandėliavimo, koldūnų formavimo ir užšaldymo patalpų, įrenginių ir inventoriaus susijusių su „Naminių koldūnų“ gamyba.

Nacionalinės veterinarijos laboratorijoje Kauno filiale atlikus laboratorinius tyrimus iš 10 atrinktų koldūnų mėginių – 8 išskirta Salmonella spp. Paimtuose plovinių mėginiuose patogeninių organizmų neišskirta.

Pasak Kauno miesto valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos viršininko Ričardo Kliučinsko, pagal atsekamumo duomenis pusgaminiams „Naminiams koldūnams“ gaminti buvo naudojamas vištienos faršas, kurio tiekėjas UAB „Agrokontraktas“. UAB „Liūtukas ir Ko“ įmonės patikrinimo metu vištienos faršo, iš kurio pagaminti nesaugūs koldūnai, partijos sandėlyje nerasta. Paimti kitos partijos vištienos faršo, pagaminto įmonėje „PPH KONSPOL-BIS“ Lenkijoje patvirtinamieji mėginiai laboratoriniams tyrimams atlikti.

Dėl įtariamos nesaugios žaliavos tiekimo atliktas UAB „Agrokontraktas“ patikrinimas, kurio metu atrinkti maltos vištienos partijos mėginiai ir sustabdyta 15900 kg maltos vištienos partijos realizacija.

UAB „Liūtukas ir ko“ įpareigota surinkti iš rinkos nesaugias „Naminių koldūnų“ partijas, atlikti darbuotojų epidemiologinius tyrimus ir patalpų dezinfekciją.

Tyrimas tęsiamas.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Ekonomika su žyma , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.