Pamario derbyje – šilutiškių pergalė

Užvakar Lietuvos nacionalinės krepšinio lygos (NKL) čempionate buvo sužaistos 40-ojo turo rungtynės. Pamario derbyje Klaipėdoje susitiko „Nafta-Uni-Laivitė” ir „Šilutė”.

NAFTA-UNI-LAIVITĖ – ŠILUTĖ 81:86 (21:24, 27:17, 9:25, 24:20). Žaidė ir taškus pelnė: „Naftai-Uni-Laivitei” – J. Žurna (8 min./11 tšk.), A. Žymantas (25/4), R. Kasparavičius (18/3), M. Runkauskas (34/27), O. Kurauskas (20/14), E. Dimša (22/8), V. Valančius (27/6), M. Bugys (6/0), S. Galdikas (15/0), D. Daunys (5/5), A. Kaubrys (17/3); „Šilutei” – L. Valantinas (23/0), S. Slivka (21/0), L. Glasas (40/13), A. Kurtis (38/41), I. Grikšas (7/3), T. Vilkius (35/16), J. Elvikis (36/16).

Šios rungtynės klaipėdiečiams jau nieko nelėmė – jie anksčiau laiko buvo užsitikrinę reguliariojo čempionato nugalėtojų vardus.

Na, o šilutiškiai per likusius turus atkakliai siekia užimti kuo aukštesnę vietą, kad pasilengvintų sau gyvenimą per atkrintamąsias varžybas.

Nepaisant visų aplinkybių NKL lyderiai nebuvo linkę žaisti nerimtai, o svečiai bet kokia kaina siekė nugalėti.

Jau trečią susitikimo minutę „Šilutės” treneris Steponas Kairys už pernelyg aštrią kritiką teisėjų adresu buvo nubaustas technine pražanga.

Nenurimo šis šilutiškių strategas ir vėliau. Pirmojo kėlinio pabaigoje, rezultatu 22:16 pirmaujant „Šilutei”, jis išsiveržė į aikštelę ir vėl ėmė auklėti teisėjus. Pastariesiems nieko kito nebeliko, kaip S. Kairiui skirti dar vieną techninę pražangą.

Dėl šių nusižengimų S. Kairys buvo pašalintas iš sporto salės.

Apskritai „Naftos-Uni-Laivitės” krepšininkams užvakar ne viskas sekėsi. Jiems iki pat antrojo kėlinio teko vytis varžovus. Šiuo momentu aikštelėje pasirodžius Juliui Žurnai atrodė, kad įvyks persilaužimas. Šis krepšininkas iš eilės pelnė 11 taškų (3 tritaškiai ir dvitaškis) ir daug prisidėjo, kad prieš didžiąją pertrauką švieslentėje švietė skaičiai 48:41 „Naftos-Uni-Laivitės” naudai.

Tačiau tai nebuvo lūžis. Uostamiesčio krepšininkai per likusį laiką niekaip negalėjo sustabdyti labai rezultatyviai žaidusio „Šilutės” legionieriaus Arono Kurčio. Jis ką norėjo, tą darė aikštelėje. Šis žaidėjas iš viso pelnė net 41 tašką ir atkovojo 15 kamuolių.

Likus minutei iki ketvirto kėlinio pabaigos „Šilutė” turėjo dešimties taškų persvarą – 83:73. Klaipėdiečiai dar bandė gelbėtis nuo pralaimėjimo, bet jiems pavyko tik sušvelninti skirtumą.

Kitų XXXX turo rungtynių rezultatai: I grupė. Pasvalio „Pieno žvaigždės” – Pakruojo „Meresta” 91:98 (27:29, 22:21, 12:23, 30:25). Joniškio „Delikatesas” – Kauno „LKKA-Atletas” 84:58 (24:20, 16:12, 18:19, 26:7). Tauragės „Bremena-KTU” – Kauno „Hermio projektai-KKM” 89:73 (27:24, 30:14, 20:19, 12:16). II grupė. Kauno „Žalgiris-A. Sabonio KM” – Anykščių „Puntukas-Jarimpeksas” 85:91 (27:25, 18:20, 20:15, 20:31). Vilniaus „Akademija-MRU” – Druskininkų „Druskininkai” 89:84 (29:19, 23:17, 23:16, 17:32). Jonavos „SK Dextera” – Vilniaus „KM-SSK-Perlas” 85:86 (22:27, 22:17, 23:21, 18:21). Alytaus „Alytus” – Prienų „Rūdupis” 91:98 (20:29, 25:18, 23:25, 23:26).