Trečiojoje „Lietuvos garbės 2007“ nominacijoje „Metų pašaukimas“ – kunigas, gydytoja ir prodekanas

TV3 Žinios ir šiemet tęsia gražiausią pavasario tradiciją įvertinti ir apdovanoti paprastus Lietuvos žmones už nepaprastus jų darbus, gerumą ir pasiaukojimą. Kovo 12-14 dienomis specialioje TV3 Vakaro žinių rubrikoje „Lietuvos garbė 2007“ žiūrovai pamatys dar tris istorijas ir herojus, nominuotus „Lietuvos garbės 2007“ apdovanojimui už „Metų pašaukimą“.

Šioje nominacijoje pretenduoja: kunigas Valerijus Rudzinskas, Vilniaus universitetinės Antakalnio ligoninės Nefrologijos skyriaus vedėja gydytoja Nijolė Marija Stanaitytė ir Vytauto Didžiojo universiteto Teologijos fakulteto prodekanas Benas Ulevičius.

„Valerijus Rudzinskas ypatingas tuo, kad visa, ką jis daro, yra iš meilės žmogui, meilės artimui savo“, – taip apie „Lietuvos garbės 2007“ nominantą, kurį kasmet apdovanojimui siūlo daugybė žmonių, kalba kardinolas Audrys Juozas Bačkis.

Kunigas V. Rudzinskas savo gyvenimą paaukojo žmonėms, kenčiantiems nuo narkotikų ir alkoholio. Jis sukūrė meilės ir gerumo namus „Pilnų namų bendruomenė“ ir atvėrė jų duris tiems, prieš kuriuos daugybė durų užsivėrė.

„Jų likimų sunkumai, tai ir mano gyvenimo sunkumai, – apie savo globotinius, kurių jau kelios dešimtys, kalba kunigas ir prisimena sunkią savo misijos pradžią. – Vieni pirmųjų, kurie atėjo, buvo žmonės be gyvenamos vietos. Žmonės, kurie gyveno šiukšlyne. Juos reikėjo išprausti, reikėjo aptvarstyti jų žaizdas. Pati žmogaus išvaizda jau buvo sužaloto žmogaus. Jeigu mes esame krikščionys, jeigu norime tokie būti, mes negalime kito žmogaus pažeminti, pasmerkti, nuteisti.“

Apie šį kunigą neseniai sukurtas dokumentinis A. Maceinos filmas „Kad mano namai būtų pilni“.

„Tai gydytoja, kaip žmonės sako, iš Dievo. Likimas man davė bėdą, bet tuo pačiu ir globėją – gerbiamą Nijolę Mariją Stanaitytę“, – tai citata iš laiško apie antrąją „Lietuvos garbės 2007“ nominacijos „Metų pašaukimas“ nominantę.

Ši gydytoja jau 42 metus gelbėja inkstų ligomis sergančius ligonius iš visos Lietuvos. Sunku net suskaičiuoti, kiek ligonių ji išslaugė, pastatė ant kojų po inkstų transplantacijos, kiek jų šiandien važiuoja pas ją konsultuotis, gydytis iš įvairių šalies miestelių. Vienas gydytojos pacientų Sigitas Kuličius prisimena ir tokį faktą, kaip kadaise ši gydytoja be jokio nuomos mokesčio jam leido naudotis savo šeimos tuščiu butu Vilniuje, kuriame ligonis praleido net 12 metų. Inkstų neturinčiam žmogui buvo itin sunku važinėti iš Šiaulių rajono į ligonionę Vilniuje.

Ši gydytoja, pasak ligonio, taip atsidavusi darbui, kad iš ligoninės neišeidavo paromis, o neturtingiems žmonėms, to jiems nė nežinant, pati nupirkdavo vaistų. Šimtai ligonių, gydytoją N. M. Stanaitytę pasiūlę „Lietuvos garbės 2007“ apdovanojimui, taip nori ne tik atsidėkoti, o ir pasveikinti savo gydytoją artėjančio gražaus 70 metų jubiliejaus proga.

„Benas gyvena su žmona miško trobelėje 40 km. už Kauno. Pas juos nuolat daug žmonių. Benas niekuomet neturi laiko sau, o neturi jo todėl, kad jo visas laikas skiriamas žmonėms. Žmones jis labai myli. Šiandien, kai dauguma mūsų pirmiausia norime, kad mus mylėtų, Beno gyvenimas – tai pavyzdys, kad pradėti turime nuo savęs. Meilę turime dalinti, dalintis, tuomet jos sulauksime patys“, – taip apie trečiąjį „Lietuvos garbės 2007“ nominacijos „Metų pašaukimas“ nominantą kalba jo draugai ir artimieji.

Vytauto Didžiojo universiteto Teologijos fakulteto prodekano B. Ulevičiaus gyvenimo tikslas – rasti laiko tiems, kam jo reikia, plėsti draugų ratą, padėti visiems, prašantiems jo pagalbos. „Lietuvos garbės 2007“ siužete B. Ulevičius pasidalins savo patirtimi ne tik iš Lietuvos, o ir iš misionieriškų misijų po JAV, Afrikos šalis, Kazachstaną.

Projekto „Lietuvos garbė 2007“ istorijas apie paprastų Lietuvos žmonių nepaprastus žygdarbius, gerumą ir pagalbą nelaimės ištiktiems TV3 televizija nuo vasario 26 dienos iki Šv. Velykų rodys kiekvieną savaitę pirmadieniais-trečiadieniais 21.30 val. TV3 Žiniose.

„Lietuvos garbės 2007“ nominantai – pirmadieniais-trečiadieniais 21.30 val. TV3 Žiniose!

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Žiniasklaida su žyma , , , , , , , , , , , , . Įrašykite į adresyną nuolatinę nuorodą.

1 komentaras į "Trečiojoje „Lietuvos garbės 2007“ nominacijoje „Metų pašaukimas“ – kunigas, gydytoja ir prodekanas"

  1. vasia

    aciu uz pagalba, kaip tik rasysiu rasini apie lietuvos garbe

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.