Lietuvos kamerinis orkestras muzikuos su pianistu Mario Galeani ir dirigentu

Kovo 3 d. 19 val. Nacionalinėje filharmonijoje skambės kūriniai iš klasikinės muzikos aukso fondo. J.Haydno, W.A.Mozarto ir F.Schuberto kūrinių programą klausytojams parengė Lietuvos kamerinis orkestras. Šį kartą su juo muzikuos garsūs užsienio menininkai – italų pianistas Mario Galeani ir dirigentas iš Izraelio Avneris Bironas.

Pasiilgusiems „švarių“ harmonijų tikrai verta suklusti. Koncerte skambės Josepho Haydno Simfonija Nr. 78, c-moll, H. 1, Wolfgango Amadeuso Mozarto Keturioliktas koncertas fortepijonui ir orkestrui Es-dur, KV 449, bei Franzo Schuberto Penktoji simfonija, B-dur, D 485.

Su įvairiais dirigentais ir solistais šį sezoną bendradarbiaujančiam Lietuvos kameriniam orketrui diriguosiantis Avneris Bironas yra Jeruzalės kamerinio orkestro „Israel Camerata“ įkūrėjas, meno vadovas ir nuolatinis dirigentas. Jo vadovaujamas orkestras ne kartą sėkmingai gastroliavo Izraelyje, Europoje, JAV ir Tolimuosiuose Rytuose, grojo Amsterdame, Berlyne, Leipcige, Miunchene, Bonoje, Paryžiuje, Niujorke, Vašingtone, Los Andžele, Čikagoje, Pekine, Šanchajuje. „Cameratos“ įrašai gerai vertinami Izraelyje ir užsienyje. A. Bironas buvo „Abu-Ghosh“ ir „Music and Nature“ festivalių Galilėjoje meno vadovas, Europos akademinių muzikos institucijų organizacijos (AEC) komiteto narys. Jis įkūrė „Galilee Soloists Ensemble“ – per trumpą laiką tarptautinę šlovę pelniusį virtuozų sambūrį. 1994-2003 m. A. Bironas vadovavo Jeruzalės muzikos ir šokio akademijai. Tuo laikotarpiu akademijoje buvo įkurta Arabų muzikos katedra, Tarpdisciplininės muzikos katedra bei kamerinis orkestras. Savo profesinį kelią A. Bironas pradėjo kaip fleitistas Izraelio filharmonijos ir Izraelio kameriniame orkestruose. Gilindamasis į muziką ir mokslą (Hebrajų universitete Jeruzalėje studijavo biologiją), išsiugdė individualų požiūrį į muziką ir jos interpretavimą. A. Bironas grojo daug rečitalių, kamerinės muzikos koncertų, vedė fleitistų meistriškumo kursus Izraelyje ir užsienyje, išaugino naują fleitistų ir pedagogų kartą. Jis yra dirigavęs Izraelio filharmonijos, Jeruzalės simfoniniam ir „Sinfonietta“ orkestrams, taip pat užsieniečių kolektyvams. 2005 m. už nuopelnus Izraelio muzikinei kultūrai apdovanotas švietimo ministro premija.

Fortepijono muzikos interpretacija besidomintieji turės progos įsitikinti užsienio spaudoje žeriamais superlatyvais Mario Galeani, laikomam vienu ryškiausių savo kartos italų pianistų. Jo asmenybės brandai darė įtaką garsusis Aldo Ciccolini. Labai anksti solisto veiklą pradėjęs M. Galeani gastroliavo Europoje, Šiaurės ir Centrinėje Amerikoje, Vidurio ir Tolimuosiuose Rytuose bei Šiaurės Afrikoje, koncertavo didžiuosiuose muzikos centruose Ciuriche, Miunchene, Atėnuose, Kaire, Milane, dalyvavo Baden Badeno, Dubrovnikų, Liublijanos, Zalcburgo, Vienos ir kituose tarptautiniuose festivaliuose. Jis bendradarbiauja su garsiais nūdienos atlikėjais ir orkestrais – Karališkuoju filharmonijos (Londonas), Leipcigo „Gewandhaus“, „Maskvos solistais“, „Prahos virtuozais“, „Kremerata Baltica“ ir kt. 1997 m. gastroliuodamas Japonijoje, pianistas pelnė kritikų ir publikos pripažinimą. 2004 m. spalį jis su didžiuliu pasisekimu atstovavo Italijai Meksikoje, Cervantino muzikos festivalyje, 2004 m. lapkritį debiutavo Anglijoje, o 2005 m. rugpjūtį su J. Bašmetu ir „Maskvos solistais“ koncertavo Santandero festivalyje Ispanijoje. 1988-1994 m. jis buvo „Naxos Musica“ festivalio Sicilijoje meno vadovas. M. Galeani koncertus transliuoja Italijos, Ispanijos, Prancūzijos, Portugalijos, Vokietijos, JAV, Kanados ir kitų šalių radijas.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Renginiai su žyma , , , . Įrašykite į adresyną nuolatinę nuorodą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.